16 Кві 2022

Щодо неприпустимих дій китайських журналістів

14 квітня 2022 року китайське державне телебачення розповсюдило інтерв’ю кореспондента Лі Цзяньхуа з так званим «керівником» так званою «донецької народної республіки» Денисом Пушиліним (https://news.cgtn.com/news/2022-04-14/VHJhbnNjcmlwdDY0NDUz/index.html). Питання що обговорювались, їх зміст та наративи не мають ніякого значення та не повинні привертати увагу. Важливий сам факт: китайський журналіст бере інтерв’ю у сепаратиста.  

На думку українських китаєзнавців, які у різні роки були залучені до створення нормативно-правової бази українсько-китайських відносин, факт такого інтерв’ю є кричущим порушенням духу і букви Договору про дружбу та співробітництво між Україною та КНР, низки двосторонніх декларацій та сутності відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм. Подібна поведінка китайського журналіста є неприпустимою і має одержати відповідну реакцію з боку компетентних органів України.   

У складі Української асоціації китаєзнавців є чимало українських дипломатів, які свого часу працювали у Пекіні. Вважаємо факт такого інтерв’ю запереченням принципів та домовленостей українсько-китайських відносин. Сподіваємося, що принципова позиція Міністерства закордонних справ України з зазначеного питання буде доведена послу КНР в Україні.

Українська асоціація китаєзнавців впевнена, що відносини стратегічного партнерства між Україною та КНР тільки загартуються у непрості часи їх випробування через збройну агресію росії проти України.  Українські та китайські народи у своєму прагненні до миру і розвитку переможуть російське пекло.

* Інтерв’ю було видалено з сайту, тому розміщуємо для ознайомлення відео тут: