Китай очима Азії

Китай очима Азії. Колективна монографія / Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України; Українська асоціація китаєзнавців. – Київ, 2017. – 316 с. 

У колективній монографії представлено сприйняття Китаю громадськістю, елітами та засобами масової інформації в окремих країнах Центральної, Східної, Південно-Східної та Південної Азії. Показані складні та різноманітні образи Китаю, а також їхній вплив на контекст взаємодій між країнами та ухвалення тих чи інших політичних рішень. Дослідження зосереджено на вивчені історичних і сучасних образів Китаю. У роботі приділено увагу таким питанням: місце Китаю у сучасному світі (мирне піднесення, відродження нації та “м’яка сила”), в’єтнамське бачення Китаю як досвіду асиметричного сусідства, погляди японських паназіатистів на Китай, сприйняття казахстанською стороною китайської національної та регіональної політики на прикладі казахської етнічної спільноти СУАР, сприйняття Китаю у сучасному Непалі.

Для істориків, лінгвістів, політологів, китаєзнавців, представників суміжних соціальних і гуманітарних дисциплін, а також усіх, хто цікавиться історією та проблемами сучасного розвитку країн Азії.

Видання здійснено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.