02 Лис 2021

Звіт щодо Міжнародної конференції «Співробітництво та розвиток викладання китайської мови в Європі»

2 листопада 2021 року за сприяння Центру мовного співробітництва Міністерства освіти Китаю відбулася онлайн конференція, під назвою «Співробітництво та розвиток викладання китайської мови в Європі». У даному заході брали участь представники європейських громадських організацій, які активно поширюють китайську мову та культуру в межах своїх країн.

Головне завдання конференцій полягало у визначенні ролі громадських організацій, у викладанні китайської мови в європейських країнах, у дослідженні попиту на китайську мову в Європі, а також в обговоренні перспектив співробітництва китайських та європейських освітніх товариств.

З боку європейських організацій, на конференції розглядалися питання з підготовки вчителів, особливостей виховання висококваліфікованих фахівців з викладання китайської мови, стимулювання обміну досвідом при підготовці педагогів, порівняння та узгодження стандартів викладання китайської мови в Китаї та європейських  країнах, а також питання активної участі  європейців у симпозіумах стосовно цих питань.

Серед учасників з України доповідали Денис Мерзлюк, член Української асоціації китаєзнавців, та Іван Семеніст, завідувач кафедри східних мов та перекладу Інституту філології. Денис Мерзлюк доповів про досвід практичної співпраці Української асоціації китаєзнавців, факультету сходознавства Київського національного лінгвістичного університету та Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України: стандартизація транслітерації китайської мови українською,  перекладацький відділ, курси письмового та усного (послідовного та синхронного) перекладу з китайської мови, розробка рекомендацій щодо перекладацьких тарифів в Україні. Окрему увагу було приділено першому Всеукраїнському конкурсу перекладачів китайської мови, організованого Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Українською асоціацією китаєзнавців та Уханьським університетом (КНР). Також було висвітлена організація низки зустрічей студентів і фахівців з китайської мови та культури в Дискусійному клубі Української асоціації китаєзнавців, зокрема, з кореспондентом Медіакорпорації Китаю. За допомогою вищезгаданих прикладів було проілюстровано яким чином відбувається популяризація китайської мови та професійне вдосконалення китаєзнавців в Україні.

По завершенню конференції, учасники з боку європейської та китайської сторін висловили впевненість у необхідності подальшої співпраці, а сама  конференція стала б щорічною.