Виступ Надзвичайного та Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея на Прийомі з нагоди 68-ї річниці утворення КНР

За 68 років з дня утворення Китайської Народної Республіки, китайський народ під керівництвом Комуністичної партії Китаю в процесі національного будівництва домігся історичних досягнень, вирішив складні світові проблеми.

Ми створили диво швидкого розвитку. Китайська економіка зберігає середній темп зростання майже в 10% за останні 40 років, що є безпрецедентним у світі. Активно просуваючи політику реформ і відкритості, ми сміливо зустрічаємо й приймаємо участь у процесі глобалізації, успішно уникаємо дивного феномену, що з’явився в багатьох державах в процесі розвитку – «суворе регулювання призводить до застою, а дерегулювання призводить до безладу», а також стали однією з рідкісних країн, які, не відчуваючи турбулентності, успішно реалізували економічні та соціальні перетворення.

Ми вирішили важку задачу збалансованого розвитку. В результаті розвитку, в Китаї не тільки збільшилася кількість багатих, а й скоротилася чисельність бідних. За останні 30 років, кількість бідного населення в нашій країні зменшилася на 790 млн., що становить понад 70% в масштабах глобальної бідності. На майбутньому 19-му з’їзді Комуністичної партії Китаю будуть висунуті стратегічні установки на майбутні 3 роки, спрямовані на повну побудову середньозаможного суспільства. Вже дуже близько мрія століття, щоб китайський народ зажив гарним життям.

Ми вийшли на новий шлях мирного розвитку. Китай розвинувся з убогої країни в другу за величиною економіку світу, не провокуючи жодної війни, не загарбавши ні п’яді чужих земель. Ця позиція абсолютно відрізняється від багатьох держав в історії, що обрали шлях розвитку за рахунок зовнішньої експансії і награбовання ресурсів. Ми вміємо обходити «пастки середнього доходу», у нас також є впевненість в уникнення «пастки Фукідіда» у зовнішній політиці.

Ми відкрили модель спільного розвитку. Голова Сі Цзіньпін висунув велику ініціативу «Один пояс і один шлях», метою якої є здійснення спільного розвитку на основі принципів «спільних консультацій, спільного будівництва, спільного використання». За останні 4 роки після висунення ініціативи «Один пояс і один шлях», все більше китайських підприємств прибули в Україну для інвестування, все більше українських продуктів сільського господарства і тваринництва увійшли на китайський ринок, усе більше китайських та українських бізнесменів, туристів, студентів відвідують наші дві країни. Ми вітаємо Україну на експрес-потязі розвитку економіки Китаю, пропонуючи розділити з нами дивіденди будівництва «Один пояс і один шлях».

В рамках сьогоднішнього Прийому ми проводимо Виставку живопису китайських і українських художників «Світ та Дружба» на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною та 68-ї річниці заснування Китайської Народної Республіки. Я щиро сподіваюся, що китайські та українські діячі з різних кіл зможуть стати пліч-о-пліч, надихаючи розвиток китайсько-українських відносин і заохочуючи дружбу двох держав.

Дякую за увагу !