Видавничий дім «Гельветика»

Ні хао, друзі!

Початок 2021 року ознаменувався можливістю долучитися до мудрості китайських дослідників одразу у трьох галузях науки!

У Видавничому домі «Гельветика» вийшли друком цікаві та змістовні дослідження авторів Піднебесної.

Чжу Юнсінь. Висловлювання Чжу Юнсіня про освіту. Одеса, Видавничий дім «Гельветика», 2020. 350 с.
Формат 70х100/16.
Тверда палітурка.
ISBN 978-966-992-267-0
Опубліковано за підтримки Фонду будівництва університетів (дисциплін) світового рівня Renmin University of China

Виловлювання Чжу Юнсіня про освіту. Чжу Юнсінь є видатним освітянином, відомим далеко за межами Китаю і автором серій багатотомних праць.

Чжу Юнсінь – професор Університету Сучжоу, заступник генерального секретаря 12-ї Китайської народної політичної консультативної конференції, віцеголова Китайської асоціації сприяння демократії, віце-президент Китайського товариства освіти (CSE).

Чжу Юнсінь досліджує освіту в Китаї, є автором понад 400 статей про освіту і понад 30 робіт в Китаї і за кордоном, ініціатором програми «Новий освітній експеримент».

З 2000 року Чжу Юнсінь виступає прихильником просування освітньої реформи через неурядові канали в Китаї. Шляхом десяти дій, у тому числі «створення читаючих дружніх шкіл», «розробка найкращих навчальних планів» та ін. спрямована на те, щоб якісно змінити екологію освіти як в школі, так і вдома.

Нові освітні програми перетворилися з ідеї однієї людини в спільні зусилля мільйонів учнів і викладачів, від реформи однієї школи до широкомасштабної участі тисяч шкіл. Такі зусилля змінили існуючий статус учнів, а також багато способів викладання і саморозвитку вчителів, привертаючи увагу як всередині країни, так і за кордоном.

Як відзначає сам автор репрезентованої книги, якщо читання шедеврів великих просвітителів, таких як Тао Сінчжі і Василя Олександровича Сухомлинського, є досвідом спілкування з майстрами, який може бути прирівняний до насолоди розкішним духовним святом, то читання цієї книги – це «бесіда по душах із старшим братом». І дійсно, вона затишна, змістовна і вражає читача своєю мудрістю.

Цей твір стане в нагоді не тільки освітянам, але і усім батькам, які хотіли б вибудувати теплі відносини із своїми дітьми в особливий період життя кожної дитини – в період навчання.

Чжу Сінкай, Юй Канкан. Погляд на мабутній розвиток сільського господарства: дослідження китайських вчених. Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2020. 244 с.
Формат 70х100/16.
Тверда палітурка.
ISBN 978-966-992-277-9
Опубліковано за підтримки Фонду будівництва університетів (дисциплін) світового рівня Renmin University of China

Погляд на майбутній розвиток сільського господарства: дослідження китайських вчених. Сільське господарство завжди було для України однією з ключових сфер розвитку. Традиційно, розвиток сільського господарства є пріоритетом чи не в кожній державі світу.

Хто буде фермером у майбутньому? Хто буде надалі займатися сільським господарством? Через десятиліття від початку політики реформ і відкритості, хоча важливість сільського господарства та роботи в сільській місцевості завжди перебувала в центрі уваги поряд з економічним розвитком і соціальним прогресом, у всьому суспільстві наростав комплекс «відмови від фермерства».

Автори видання – Чжу Сінкай, Юй Канкан – переконливо наголошують на необхідності оновлення нашого розуміння сільського господарства, необхідності зрозуміти сутність сільського господарства загалом і сільського господарства Китаю, зокрема: «Якщо не вдасться зрозуміти сільське господарство із цього погляду, доведеться змиритися із статусом кабінетних стратегів у міжнародній конкуренції ХХІ століття».

Іжа – це основа для зростання життя і цивілізації. Інтеграція сільського господарства, економіки, політики, національної безпеки та технологій є постійною індустрією, що підтримує всю еволюцію людини.

На сторінках видання китайські дослідники розкривають концепцію нового розуміння сільського господарства у Китаї, досліджують складові сучасного сільського господарства і тенденції будівництва у галузі; особливої уваги заслуговують розмірковування щодо управління та будівництва сучасного сільського господарства та пропозиції з диференційованої політики підтримки для основних сторін сучасного сільськогосподарського будівництва і управління.

Хе Яомін. Шлях економічного зростання Китаю. Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2020. 190 с.
Формат 70х100/16.
Тверда палітурка. ISBN
978-966-992-268-7
Опубліковано за підтримки Фонду будівництва університетів (дисциплін) світового рівня Renmin University of China

Шлях економічного зростання Китаю є унікальним у своєму роді виданням. Економічне зростання Китаю відбувається настільки стрімко і бурхливо, що викликає зацікавленість і бажання розкрити його секрети і тонкощі. Фактографія дослідження політики реформування й відкритості Китаю, її успішний розвиток, розширення реформи із сільських районів на міські, поглиблення реформи, розроблення концепції соціалістичної ринкової економічної системи, будівництво нового соціалістичного сільського Китаю – ці та багато інших питань розкриваються на сторінках видання.

Від самого початку політики реформування й відкритості Китаю було визначено, що хоча можна посилатися на досвід інших країн щодо розвитку економіки, не варто механічно копіювати його. Оскільки Китай характеризувався слабкою економічною потужністю, а також величезною кількістю населення, необхідно було віднайти власний шлях, заснований на реальності Китаю, і будувати соціалізм із китайськими особливостями. У цьому процесі були як невдачі, так і успіхи. Китай пережив різкий історичний перехід від планової економічної системи до соціалістичної ринкової економічної системи.

Реформування економічної системи Китаю, що розпочалося в 1978 році, до сьогодні пройшло складний, але вражаючий шлях, що в усьому світі називають «дивом економічного розвитку», «загадкою століття». Статистичні дані, наведені у книзі, переконливо свідчать, що це не просто виразні епітети.

Робота видатного китайського автора Хе Яоміна стане в нагоді не тільки економістам, але і обов’язково знайде відгук серед широкого загалу читачів, які цікавляться сучасною китаїстикою.

Урочиста передача книг, виданих Видавничим домом «Гельветика», Українському дослідному центру Хейлунцзянського університету

На зустрічі, що відбулася в онлайн форматі, були присутні представники Українського дослідного центру Хейлузцзянского університету (м. Харбін, Китайська Народна Республіка) на чолі з директоркою пані Шень Ліхуа; завідувач відділом АТР Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, президент Української асоціації китаєзнавців Віктор Олексійович Кіктенко; співдиректор з української сторони Інституту Конфуція Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського Олександра Володимирівна Попова, а також представники ВД «Гельветика» на чолі з засновником та директором Олегом Павловичем Головко.

Під час зустрічі представники Українського дослідного центру Хейлузцзянского університету розповіли про роботу науководослідного центру і плани розвитку, а також позначили коло своїх інтересів в Україні. В свою чергу, Олег Головко розповів про перспективні видавничі проекти у галузі китаїстики.

Пані Шень Ліхуа особливо відзначила зростаючий інтерес Китаю в різних сферах в Україні та високо оцінила роботу ВД «Гельветика» щодо налагодження і зміцнення культурних зв’язків між країнами.

Ключовим моментом зустрічі стала урочиста передача комплекту книг українських авторів, відібраних для подальшого використання в навчанні в Китаї. Під час перемовин сторони дійшли висновку, що передача книг – це лише перший крок на шляху встановлення довгострокового і продуктивного співробітництва.

Видавничий дім «Гельветика» радий допомогти з публікацією ваших напрацювань у галузі китаїстики

Починаючи з 2019 року ми започаткували активну співпрацю з університетськими видавництвами Китаю з метою поширення китайської книги та культури в Україні.

Видавничий дім «Гельветика» не обмежується перекладами значних здобутків китайських авторів. Разом із Українською асоціацією китаєзнавців було започатковано нову ініціативу в 2021 році – ми шукаємо авторів-китаєзнавців, які так само захоплюються Піднебесною, як і ми.

Якщо Ви плануєте видати монографію, підручник, навчальний посібник або науковопопулярне видання в галузі китаїстики, пропонуємо подати заявку для оцінки матеріалу з боку Видавничого дому «Гельветика».

Наш колектив – це досвідчені спеціалісти, серед яких є наукові та літературні редактори, коректори, бібліографи, верстальники, дизайнери, друкарі та палітурники. Вам не треба буде займатися версткою матеріалів, оформленням обкладинки, розсилкою обов’язкових примірників. Усе це ми беремо на себе! Ми розглянемо ваш матеріал, і, цілком можливо, саме Ваш твір буде виданий коштом видавництва!

ЧЕКАЄМО НА ВАШІ НАПРАЦЮВАННЯ!

helvetica.ua
mailbox@helvetica.ua