Вітальне слово Сугоняки О. Л.

Вітальне СЛОВО О. Л. Сугоняки, Народного депутата України, члена Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, голови Соціал-демократичної партії

Шановні організатори та учасники Українсько-китайського форуму стратегічного партнерства “ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ”, для мене висока честь представляти на цьому заході Верховну Раду України. Дозвольте висловити щиру вдячність Президії Національної академії наук України за запрошення на цей поважний форум. Я дуже радий вітати в цьому залі керівництво Ради національної безпеки і оборони України, Посольство Китайської Народної Республіки в Україні, поважних керівників наукових установ та навчальних закладів України та Китаю, шановне наукове та експертне співтовариство. Окрім того, я є членом Групи міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою та головою Соціал-демократичної партії України.

ДЛЯ УКРАЇНИ РОЗВИТОК СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА З КИТАЙСЬКОЮ НАРОДНОЮ РЕСПУБЛІКОЮ Є ДУЖЕ ВАЖЛИВИМ.

Це можливість вивчення досвіду Китаю, перш за все, у державному будівництві, в успішному економічному розвитку, це досвід економічних перетворень та реформ і найголовніше для нашої політичної сили, – соціал-демократичної партії, яка стоїть на лівоцентристських позиціях, – це досвід побудови соціально-орієнтованого суспільства, де в більшості подолані проблеми бідності, безробіття, де всі рівні перед законом: робітники, підприємці, інтелігенція, де мають значні успіхи децентралізація, боротьба з корупцією, де держава приділяє значну увагу науці, культурі тощо.

Співпраця України з Китайською народною республікою корисна, тому що ми теж стаємо на шлях реформ. Поглиблення соціально-культурних, наукових відносин між нашими країнами, обмін делегаціями, співпраця в освітніх, культурних, наукових, молодіжних напрямках – це можливість для України вийти на інший рівень в глобальному світі. Дуже дякую громадській організації «Українська асоціація китаєзнавців» та юридичній компанії «Ти і Право» за можливість ознайомитися, через журнал «Україна-Китай», з досягненнями Китайської Народної республіки та з матеріалами останнього XIX з’їзду комуністичної партії Китаю.

Успіхи КНР вражають і можуть служити певним орієнтиром для розбудови українського політикуму світоглядними, ідеологічними партіями, орієнтованими на побудову соціально-орієнтованого суспільства, на повернення в Україну принципів соціальної справедливості. До речі, цікаво, що останні висновки Римського клубу свідчать про кризу ліберальних моделей розвитку людства і про потребу повернутися до лівоцентристських соціально-демократичних цінностей.

Бажаю учасникам форуму стратегічного партнерства плідної роботи, результативного спілкування і, головне, – позитивних результатів роботи. Дякую за увагу.