Вітальне слово Смолія В. А.

Вітальне СЛОВО В. А. Смолія, академіка НАН України, академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України, директора Інституту історії України НАН України, голови Оргкомітету Українсько-китайського форуму стратегічного партнерства «ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ»

Шановні пані та панове, колеги, учасники конференції, дозвольте мені привітати вас у стінах Великого залу Президії Національної академії наук України. Вже вдруге ми збираємося з вами в Києві на Українсько-китайському форумі стратегічного партнерства “ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ” й ми раді сьогодні вітати у нас в гостях провідних китайських вчених.

Цього року минає 40 років початку Політики реформ і відкритості, й за цей час Китай перетворився на країну, що динамічно розвивається, на другу економіку світу і драйвера глобалізації XXI століття. Ми щиро радіємо досягненням китайського народу і бажаємо йому подальших успіхів, а українські вчені з особливою увагою вивчають досвід успішного соціально-економічного та науково-технічного розвитку Китайської Народної Республіки.

Відносини між Україною і Китаєм розвиваються швидкими темпами, а нинішній формат наших відносин – це стратегічне партнерство, яке цілковито відповідає інтересам обох країн. При цьому перед нашими державами постають серйозні завдання щодо зміцнення взаємодії і подальшого розвитку двосторонніх відносин в усіх напрямках. Хочу особливо відзначити, що потенціал українсько-китайського стратегічного партнерства є величезним.

Видатний китайський філософ Конфуцій сказав:

«Людина, яка не знає про те, що може статися в майбутньому, обов’язково незабаром зіткнеться з бідами».

Тому сьогодні нам важливо зрозуміти, що перед нашими країнами постає багато завдань для подальшого розвитку двосторонніх відносин. Насамперед, Україна та Китай мають постійно наповнювати реальним змістом своє стратегічне партнерство. Хоча в останні роки ми спостерігаємо відновлення і розвиток різноманітних контактів, але їх обсяг і рівень все ще значно відстають від можливостей, потенціалу та потреб українсько-китайської співпраці. Треба також визнати, що знання народів наших країн один про одного ще далеко не глибокі й не повні. У міру ж розвитку українсько-китайських відносин і розширення співпраці можуть з’являтися нові завдання, обставини і проблеми. Упевнений, що сьогоднішній захід дозволить нам зробити ще один крок назустріч один одному – до кращого розуміння тих процесів, які відбуваються в сучасному житті наших країн, а також допоможе знайти шляхи підвищення ефективності українсько-китайських відносин.

Насамкінець хочу висловити щиру вдячність і повагу Надзвичайному та Повноважному Послу КНР в Україні пану Ду Вею за його постійну особисту підтримку різних заходів із розвитку українсько-китайських відносин, що яскраво засвідчує й цей форум. Сподіваюся, що сьогодні українські та китайські вчені матимуть плідну дискусію з широкого кола питань щодо співробітництва між нашими країнами.

Бажаю всім вам успішної роботи. Дякую за увагу!