Вітальне слово Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні Ду Вея

Шановні експерти та вчені! Висловлюю сердечні вітання з нагоди проведення другого Українсько-китайського форуму стратегічно партнерства «ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ».

Минуло п’ять років з часу висунення ініціативи «Один пояс, один шлях», досягнення якої поширилися на народи усіх країн світу. Цей майданчик завжди послідовно відстоював принципи спільного обговорення, спільного будівництва, спільного користування, керувався відкритістю, прозорістю та толерантністю, пропонуючи кожній країні ще більше можливостей для співробітництва та перспектив, особливо в нинішніх умовах зростання невизначеності факторів міжнародного становища.

На Боаоському азіатському форумі, який відбувся минулого місяця, Голова КНР Сі Цзіньпін проголосив, що Китай значно спростив доступ на ринок, створив іще привабливіше інвестиційне середовище, посилив захист інтелектуальних прав, з власної ініціативи розширив імпорт. Китай продовжуватиме робити внесок досвідом та міццю задля глобального розвитку та стабільності у світі. Як стратегічні партнери, Китай та Україна стикаються з однаковими історично важливими завданнями реформ, розвитку та покращення матеріальних умов життя народу. Маршрут «ОДНОГО ПОЯСУ, ОДНОГО ШЛЯХУ» неодмінно проходить через Україну, китайська сторона сподівається разом з українською стороною належним чином втілювати підписану між країнами у минулому році «Дорожню карту», використовувати можливості, спільно докладаючи зусиль, сприяти глобальному економічному розвитку, разом будувати спільноту єдиної долі людства.

Користуючись нагодою, хотів би подякувати Раді національної безпеки і оборони України за підтримку, подякувати Національній академії наук України, усім учасникам та вченим. Переконаний, що разом ми докладемо усіх зусиль для руху назустріч один одному задля взаємовигідного партнерства та спільної заможності. Я сповнений безмежної віри у краще майбутнє Китаю та України, цілком впевнений у розвитку стратегічного партнерства Китаю та України. Бажаю успішного проведення форуму та отримання плідних здобутків!