Вітальне слово Лісничої В. М.

Вітальне СЛОВО В. М. Лісничої, голови Міжнародної Дипломатичної Ради в Україні, співзасновниці юридичної компанії «Ти і право»

Мені дуже приємно бути в команді, яка реалізує таку масштабну і таку стратегічно важливу співпрацю. А також приємно бачити, як українська економіка у діалозі з китайськими інвесторами набуває нового дихання, стає на новий історичний виток.

Українсько-китайський форум стратегічного партнерства «ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ» – це додаткове підтвердження того, що представники КНР бачать у нашій країні перспективну площадку для вкладення інвестицій.

Ще один безумовний плюс цього діалогу у тому, що йдеться про двостороннє співробітництво України з Китаєм.

У світлі сьогоднішніх подій, така можливість особливо приємна, враховуючи той факт, що китайський проект може підсилити курс України щодо подальшої інтеграції з ЄС і, на думку фахівців, інвестицій з Китаю може стати набагато більше.

Варто зазначити, що китайські підприємці готові співпрацювати з Україною у сферах авіабудівництва, логістики, науки, туризму, будівництва тощо.

І особливо тішать реформи у цьому напрямку. На початку цього року Верховна Рада України підтримала законопроект про іноземне інвестування. Закон спрямовано на захист іноземних інвесторів та на створення додаткових переваг українського ринку.

Підтвердженням перспектив співпраці є цей форум. Адже на ньому буде обговорено більшість ключових позицій співробітництва, включаючи китайсько-український соціально-культурний обмін, концепцію побудови «спільноти єдиної долі», стан і перспективи китайськоукраїнських торгово-економічних відносин та створення зони вільної торгівлі між Китаєм та Україною, перспективи туристичного ринку та багато інших важливих тем.

Китайські науковці оцінюють інвестиційний потенціал для фінансування цієї ініціативи у $45-50 млрд.

Зараз, за даними української статистики на грудень 2017 року, в економіку України було залучено понад 18 мільйонів доларів США інвестицій з Китаю. Інвестиції були спрямовані на сфери сільського та рибного господарства, промисловості, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Україна відчуває гостру потребу у фінансових ресурсах для економічного розвитку, тому довгостроковий стратегічний партнер – це шанс відчути твердий інвестиційний ґрунт під ногами, можливість продемонструвати готовність до реформування та вдосконалення, перспективи економічного зростання, можливість формування інвестиційного іміджу надійного партнера, забезпечення інвестиційного і, насамперед, створення нових робочих місць.

Разом з тим, це добра альтернатива міжнародним кредитам. Нашим країнам є чим поділитися одна з одною, головне – діяти.

Думаю, варто закінчити східним прислів’ям:

«Не бійся зволікати – бійся зупинитися».