VII Міжнародний азіатський конгрес

22 жовтня 2020 року в рамках проведення VII Міжнародного азіатського конгресу «Побудова майбутнього держави: традиція, реальність, прогрес» вперше була організована українська панель заходу. Завдяки спільним зусиллям Центру українсько-європейського наукового співробітництва (що входить до складу Видавничої групи «Гельветика»), Української асоціації китаєзнавців та міжнародного видавництва «Adam Marszałek» українські вчені та практики мали змогу долучитися до цього масштабного наукового заходу.

На жаль, через пандемію COVID-19 конгрес було перенесено в онлайн-формат на платформі Zoom. VII Міжнародний азіатський конгрес проходить вже сьомий рік поспіль, однак лише цього року відбувся в Україні. Конгрес є ініціативою найбільш відомого у Польщі наукового видавництва «Adam Marszałek», президент якого, пан Адам Маршалек, виступив із урочистою промовою, наголосивши на важливості проведення саме української секції, і відзначив, що цього року вона відбулась на високому представницькому і організаційному рівні. Традиційно організаційний комітет Конгресу очолила Джоана Маршалек-Кава – провідний польський науковець, політолог, професор і викладач факультету політичних наук Університету Миколи Коперника в Торуні.

Олег Павлович Головко, голова Видавничої групи «Гельветика», відкрив захід вступним словом. Загалом учасниками української панелі стали понад 100 українських науковців, практиків, викладачів вищих навчальних закладів та керівників наукових установ, завдяки яким захід відбувся на високому рівні та були обговорені важливі та цікаві питання у найрізноманітніших сферах: розвиток академічного підприємництва в Китаї (Черкас Н.І., Антонюк Л.Л.); венчурний бізнес в екосистемі університетів Китаю (Вікторія фон Розен); інноваційні стратегії дослідницьких університетів США та Китаю (Циркун О.І.); стратегія формування університетів світового класу Китаю (Дроботюк О.В.); мережевізація глобальної економіки та інфраструктурна експансія Китаю (Ільницький Д.О.); конфуціанські традиції у науковій та освітній діяльності закладів вищої освіти України (Коломоєць Т.О., Волков В.П., Макаренков О.Л., Осаул А.О., Барліт А.Ю); досвід співробітництва у галузі освіти та науки спеціалізованого технічного університету України з кораблебудування з Китаєм (Михайлов М.С., Трушляков Є.І.); проблеми розвитку відомчої освіти та науки в Україні та Китаї (Кузніченко С.О.).