Відбулося перше в новому році засідання Міжфракційного депутатського об’єднання «Один пояс, один шлях»

У Верховній Раді відбулося перше в 2020 році засідання Міжфракційного депутатського об’єднання «Один пояс, один шлях» (МДО). На зібранні сформулювали головний принцип його роботи: менше ідеології – більше прагматизму, менше політичних суперечок – більше можливостей для державного будівництва. Пріоритетом було визначено економічне співробітництво з Китайською Народною Республікою в межах запропонованої Головою КНР Сі Цзіньпінем глобальної ініціативи «Один пояс, один шлях».

У засіданні взяли участь народні депутати України Віктор Чорний, Олександр Колтунович, Наталія Приходько, Сергій Литвиненко, Павло Халімон, Олександр Ковальов та Євген Шевченко. Делегацію гостей парламенту очолив Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Сергій Камишев. Крім того, були присутні відомі синологи, зокрема Віктор Кіктенко, Андрій Гончарук, Олександр Купрін, які зараз очолюють Українську асоціацію китаєзнавців.

«Звичайно, ми хочемо налагодити співпрацю, насамперед, в економіці, вивести її на новий рівень. У нас в Україні є величезний потенціал. Щоб його реалізувати, нам необхідні сучасні технології та інвестиції. Але, передусім, потрібна політична воля. І вона в нас є. Нам потрібна співпраця з Китаєм, і наші інтереси – проукраїнські», – заявив співголова МДО Віктор Чорний.

Підтримав колегу народний депутат Сергій Литвиненко, зазначивши, що «ми хочемо вивчити китайський досвід розвитку країни, адаптувати його, де це можливо, до наших реалій і втілити його в Україні, здійснивши українське економічне диво».

«ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ» – це велика міжнародна програма, нова модель співпраці Китаю з усім світом. Учасниками програми є 126 країн. У грудні 2019 року до неї, завдяки депутатській ініціативі, приєднався парламент України. Як кажуть у МДО, сфера інтересів виходить за межі двосторонніх відносин із КНР і розповсюджується, в широкому сенсі, на всі країни-учасниці «Одного поясу, одного шляху».

Під час засідання депутати й запрошені гості домовилися про наступні етапи роботи Міжфракційного депутатського об’єднання. Зокрема, для підвищення якості його діяльності у сформованих непростих міжнародних відносинах при Об’єднанні була створена експертна рада, яку очолив президент Української асоціації китаєзнавців, доктор філософських наук Віктор Кіктенко.

Співголова Об’єднання Віктор Чорний подякував від імені народних обранців Надзвичайному і Повноважному Послу України в КНР Сергію Камишеву за важливий і корисний обмін думками, висловив упевненість у плідній співпраці між МДО та Посольством України в Китаї.

Опубліковано: 22 січня 2020 року

Джерело: 

http://zagittya.com.ua/news/novosti/sostojalos_pervoe_v_novom_godu_zasedanie_mezhfrakcionnogo_deputatskogo_obedinenija__odin_pojas_odin_put_.html