28 Тра 2021

Вебінар щодо співпраці з медіа в рамках ініціативи “Пояс і Шлях”

 
26 травня член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль взяв участь у вебінарі, присвяченому посиленню співпраці ЗМІ з країнами-учасницями ініціативи “Пояс і Шлях”. Ініціатором її проведення став пакистанський Інститут миру та дипломатичних студій (Institute of Peace and Diplomatic Studies), який запросив до участі представників Пакистану, Китаю, України, Лівану, Азербайджану та Російської Федерації. Модерувала вебінар головний редактор Zhejiang Media Group пані Ке Є.
 
До учасників звернувся багаторічний коментатор Центрального телебачення Китаю, а також старший науковий співробітник Центру Китаю та глобалізації, доктор Харвей Дзодін. За його словами треба більше залучати молодь до людських контактів між країнами учасниками ініціативи «Поясу і Шляху».
 
Президент Пакистанського газетного товариства пан Сармад Алі заявив, що існує необхідність створення «Медіа-коридору» у рамках «Поясу і Шляху» задля вироблення спільних підходів до ініціативи та боротьби проти поширення неправдивої інформації щодо неї.
 
Олексій Коваль розповів про діяльність Української асоціації китаєзнавців та журнал «Україна-Китай», який на постійній основі висвітлює питання, пов’язані з ініціативою «Пояс і Шлях». На думку О. Коваля, для того, щоб медіа різних країн могли коректно висвітлювати китайську ініціативу «Пояс і Шлях», журналісти мусять приділяти більше уваги вивченню політики, історії та культури Китаю. Оскільки підходи Пекіну до співпраці з іншими країнами у рамках даної ініціативи багато в чому базуються на китайських традиційних поглядах, тому потрібне розуміння іноземною аудиторією цього історико-культурного контексту. Саме завдяки ЗМІ ініціатива «Пояс і Шлях» може стати платформою для обміну думками між представниками різних країн.
 
Спікери вебінару погодились з тим, що існує гостра потреба у зв’язках ЗМІ країн-учасниць ініціативи для сприяння розуміння ідей ініціативи та пояснення її переваг для людей у всьому світі. Учасники дискусії обговорили форми співпраці ЗМІ різних країн з використанням онлайн ресурсів для пожвавлення діалогу під час пандемії.