Урочиста церемонія передачі книжок українознавчим центрам Китаю

1 жовтня 15 року, у 71-у річницю проголошення КНР, Українська асоціація китаєзнавців спільно з видавничим домом «Гельветика» провела урочисту церемонію передачі книжок для українознавчих центрів Китаю. Понад 30 видань видавництва будуть передані до Центру вивчення України при Пекінському університеті іноземних мов, Центру дослідження України при Уханьському університеті та Даляньського університету іноземних мов Уханьського університету. Слід наголосити на тому, що дослідження України було започатковане в 1964 році в Уханьському університеті. У переліку книжок – видання різної тематики: це правова, економічна та історична література, наукові праці та роботи з українського мистецтвознавства, словники з різної тематики тощо.

Президент Української асоціації китаєзнавців, старший науковий співробітник, завідувач відділу АТР Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України Віктор Кіктенко сказав, що Українська асоціація китаєзнавців спільно з видавничим домом «Гельветика» вирішила зробити свій внесок у формування бібліотек україністики в Китаї. За словами Віктора Кіктенка, це лише перший такий захід, і надалі допомога буде продовжена.

Засновник Видавничого дому «Гельветика» Олег Головко розповів про плани видавництва. Зокрема, повідомив про бажання збільшити видання книжок, присвячених китайській тематиці, а також про бажання популяризувати і розповсюджувати українські книжки на світовому ринку, зокрема у Китаї. Видавництво вже має контракти на видання книжок, присвячених Китаю, зокрема, буде здійснюватися переклад українською мовою виданої у Китаї книги про «Морський шовковий шлях». Видавництво планує на регулярній основі видавати праці українських науковців, які займаються Китаєм.

Олег Головко також продемонстрував першу книгу, видану у видавництві, присвячену китайській культурі та мові для українських дітей.

Голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод повідомила про звернення Президента України Володимира Зеленського до китайської сторони з пропозицією поновити політичний діалог на високому рівні, про що він повідомив у інтерв’ю для ІА «Сіньхуа». Це послання дає можливість сподіватися на пожвавлення контактів між нашими країнами, що для роботи науковців також створить гарну основу для розширення співпраці. Українська асоціація китаєзнавці робить максимум зусиль, щоб в Україні розуміли сучасний Китай і щоб інформація про його культуру, традиції й про китайський народ подавалася об’єктивно.

Через відеозв’язок учасників церемонії в Києві привітали керівники центрів україністики в Китаї. Вони розказали про свою роботу щодо вивчення української мови та популяризації знань про Україну в Китаї. Китайські учасники подякували за передані у дар книжки, а також привітали всіх присутніх зі святом Середини Осені та національним святом – Днем проголошення КНР.

Захід відбувся в Інституті сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України за участю українських китаєзнавців, науковців та перекладачів китайської мови.