“Центр культури та мистецтв Китаю” – нова громадська організація України

Культурні зв’язки, освітні обміни, створення платформ для науково-технічного співробітництва сприяють співпраці народів України та Китаю. Громадська організація «Центр культури та мистецтв Китаю» створена насамперед для налагодження та розвитку співробітництва у сфері культури та освіти між Україною та Китаєм в умовах новітньої інтеграції.

За підтримки громадської організації «Центр культури та мистецтв Китаю» в лютому 2018 року на всеукраїнському рівні відбулося танцювальне шоу «Китайський новий рік». Ця подія стала можливою завдяки директору з китайського боку «Центру культури і мистецтв Китаю», заслуженому артисту естрадного мистецтва України Пен Лю та директору з українського боку «Центру культури і мистецтв Китаю», заслуженому діячу мистецтв України, керівнику творчих майстерень, члену Правління Асоціації діячів естрадного мистецтва України, регіональному представнику Європейської концертно-фестивальної Ліги в Україні Марку Орловському. Вони вдихнули китайський дух у неймовірну хореографічну постановку.

Цікаво, що під час шоу колектив дитячої танцювальної студії «Хорошки» в стилізованому китайському одязі виконав наймасовіший традиційний китайський поклон, який став рекордом України та увійшов до Національного реєстру рекордів України. Завдяки «Центру культури та мистецтв Китаю» діти шкільного віку та студенти з Китаю, які зараз живуть та навчаються в Україні, беруть участь у міжнародних творчих фестивалях, важливих національних заходах в Україні.

Важливо зазначити, що у планах «Центру культури та мистецтв Китаю» організація та проведення навчальних курсів з китайської мови для тих, хто цікавиться та прагне вивчати культуру, історію і традиції Китаю, а також запрошення китайських творчих колективів на гастролі до України. Зокрема, у травні цього року в Києві, в Національному цирку України, відбудеться міжнародний фестиваль циркових артистів, серед яких будуть також китайські артисти, а одним із членів журі фестивалю буде саме представник Китаю.

У квітні 2018 року Громадська організація “Центр культури та мистецтв Китаю” стала колективним членом Української асоціації китаєзнавців, співпраця з якою спрямована на підвищення знань молоді України та Китаю щодо історії, цінностей та державних досягнень у різних сферах життя в обох країнах.