Шлях Гельветики до Китаю

Видавнича група «Гельветика» на сьогодні є одним з провідних об’єднань 6 наукових видавництв і 2 науково-дослідних організацій. Понад 70 працівників, серед яких наукові редактори, коректори, дизайнери, маркетологи, спеціалісти з наукометрії, бібліографи, менеджери проєктів та маркетологи, юристи з питань інтелектуальної власності й авторських (суміжних) прав, бухгалтери, ІТ-фахівці, верстальники, друкарі та палітурники, об’єднані єдиною метою – наданням послуг високого рівня. 8 офісів групи функціонують в 6 містах України (Одеса, Київ, Херсон, Запоріжжя, Миколаїв, Ужгород), а також у місті Рига (Латвія) і місті Торунь (Польща).

За тривалу історію свого існування Видавнича група «Гельветика» випустила і продовжує випускати сотні важливих і якісних наукових публікацій, що дозволило напрацювати солідний видавничий портфель. Так, ВД «Гельветика» є одним із небагатьох наукових видавництв України, яке видає двічі на рік (осінь-зима, весна-літо) каталог наукових видань та журналів на постійній основі.

КОЖНЕ ІЗ ВИДАВНИЦТВ, ЩО ВХОДЯТЬ ДО СКЛАДУ ГРУПИ, МАЄ СВОЮ СПЕЦІАЛІЗАЦІЮ.

Центральний елемент Видавничої групи «Гельветика» – однойменне наукове видавництво, засноване у 2012 році. У фокусі – вітчизняна та зарубіжна наукова періодика. «Гельветика» видає понад 100 українських і 13 журналів у Словаччині, Польщі, Литві та Латвії. Видавничий дім «Гельветика» активно започатковує і долучається до багатьох міжнародних видавничих проектів.

В 2013 році був започаткований «Молодий вчений» – нішевий проект, що полягає у просуванні однойменного наукового мультидисциплінарного журналу і супутніх видавничих проектів (колективних монографій, наукових конференцій, спеціальних випусків, присвячених певній події або тематиці).

Вже наступного року розпочалась спільна робота із Центром українсько-європейського наукового співробітництва (ЦУЕНС), основна мета функціонування якого сьогодні актуальна для всіх вітчизняних науковців: допомога вченим щодо участі в міжнародних наукових конференціях і в науково-педагогічних стажуваннях, які відбуваються на території країн ЄС; організація інституціональних візитів із метою вивчення найкращих досягнень країн ЄС як у сфері освіти й науки, так і в галузі державного будівництва загалом та ін.

Розвиваючи науковий вектор, у 2015 році в Одесі було засновано Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, мета якого полягає у сприянні розвитку інтеграції економічної науки і бізнесу, участь у грантових та дослідницьких проектах з питань Чорноморського регіону. На базі інституту проводяться захисти дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора філософії (кандидата наук) за спеціальністю 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством».

У 2017 році Видавнича група «Гельветика» знову розширилася: було приєднано «Олді+» – добре відоме в Україні видавництво, у фокусі якого – українська наукова книга та системна книготоргівля. Переважна більшість видань, що надходять до «Олді+» від вчених зі всіх куточків України публікуються за рахунок видавництва.

2018 рік ознаменувався появою власної книжкової типографії «ТакіБук» – це цифрова книжкова друкарня, яка задовольняє потреби усієї Видавничої групи та обладнана повним спектром сучасного обладнання для випуску в твердій і м’якій палітурці, цифрового друку наукових журналів і книг.

На початку 2019 року до складу Видавничої групи долучилося «Ліга-Прес» – єдине наукове видавництво України, включене до рейтингу книговидавців, який щорічно поповнює Науково-дослідне об’єднання соціально-економічних та природничих наук про довкілля (SENSE). Включення видавництва «Ліга-Прес» до SENSE засвідчило визнання його внеску в розвиток європейського ринку наукової книги та підкреслило його міжнародний статус.

«Baltija Publishing» – латвійське видавництво, створене для налагодження комунікацій та подальшої співпраці із представниками країн Європейського Союзу. Основний напрямок діяльності – розвиток та розширення видавничих проектів у балтійському регіоні.

Наразі послугами аутсорсингу на базі Видавничої групи «Гельветика» користуються близько 50 закладів вищої освіти та науково-дослідних установ України, а також університети Польщі та країн Балтії.

2019 рік ознаменувався появою нових векторів та пріоритетів подальшого зростання. Було прийнято рішення щодо започаткування та всебічного розвитку сходознавчого напрямку з метою популяризації унікальної китайської культури та наукової спадщини Піднебесної в Україні.

Першим кроком у цьому напрямку стало співробітництво із освітньо-культурним центром «Інститут Конфуція», що функціонує на базі Южноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського. В рамках співпраці було налагоджено видання підручників для підготовки та здачі екзамену HSK – міжнародного кваліфікаційного іспиту з китайської мови. Незабаром побачила світ і перша книга на китайську тематику – «Україна і Китай: мова і культура», написана співдиректором Інституту Конфуція з української сторони – Поповою О.В. та авторкою з Китаю – Цзінь Лулу.

В травні 2019 року засновника Видавничої групи «Гельветика» Головка О.П. було запрошено в якості спеціального експерта у видавничій галузі на VI Азіатський конгрес (м. Торунь, Польща) паном Адамом Маршалеком – знаним польським видавцем наукової книги та періодики. В рамках міжнародного заходу відбулося знайомство із делегацією одного із найбільш відомих наукових видавництв Китаю – China Renmin University Press. Видавництво, що було засноване в 1955 році, стало першим університетським видавництвом з часів заснування КНР, і сьогодні є одним із основних в галузі наукової та академічної книги Китаю.

Представники делегації з ініціативи «Гельветики», в свою чергу, відвідали міста Київ та Одесу, започаткувавши співробітництво із Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним університетом «Одеська юридична академія» у науковій галузі.

Китайську делегацію China Renmin University Pressрадо зустріли і в одеському офісі «Гельветики». Як результат, «Гельветику» було прийнято до Альянсу наукових видавництв Шовкового шляху.

За запрошенням китайської сторони в серпні 2019 року відбулася поїздка на один із наймасштабніших заходів Китаю у видавничій сфері – Beijing International Publishing Forum (BIBF), де була досягнута домовленість щодо перекладу і подальшої публікації трьох книг:

  • «Шлях економічного зростання Китаю» (за редакцією Хе Яоміна);
  • «Висловлювання Чжу Юнсіня про освіту» (автор – Чжу Юнсінь);
  • «Погляд на мабутній розвиток сільського господарства: дослідження китайських вчених» (автори: Чжу Сінкай, Юй Канкан).

Ці та інші книги, видані в межах співробітництва із China Renmin University Press, нададуть можливість не тільки українським вченим, але і кожній зацікавленій людині ознайомитись із науковим доробком, думками та теоріями відомих китайських авторів.

Вже в грудні 2019 року за запрошенням китайської сторони делегація від Видавничої групи «Гельветика» відвідала Третю міжнародну конференцію з питань співпраці у галузі преси та видавничої справи (Тайань, Китай). Саме тут налагодилась взаємодія із багатьма нинішніми партнерами Видавничої групи, і 2020-й рік став плідним на здобутки та досягнення.

Зважаючи на ситуацію із пандемією COVID-19 у світі, Видавничий дім «Гельветика» спільно із China Children’s Press & Publication Group працюють над виданням україномовної дитячої книжки про застережливі дії та правильне поводження дітками під час карантину. Малеча є однією із найбільш уразливих категорій населення, тому цікава і доступна подача інформації про запобіжні заходи і безпечну поведінку під час карантину сьогодні є надзвичайно важливою.

Наразі Видавничий дім «Гельветика» активно працює над дев’ятитомним виданням з китайської медицини, широко відомої далеко за межами Китаю, видавництва Foreign Language Teaching and Research Press. Серія книг з надзвичайної та неповторної китайської культури також побачить світ українською мовою.

Проте співробітництво налагоджується не тільки із китайською стороною, але і, що не менш важливо, всередині країни. В 2020 році межі співпраці в галузі сходознавства продовжують розширюватися. Зокрема, 10 вересня 2020 року було підписано угоду про співпрацю між Видавничим домом «Гельветика» та Українською асоціацією китаєзнавців, що об’єднує понад 200 фахівців, які вивчають Китай та розвивають українсько-китайські відносини. В межах співпраці планується спільне видання наукових монографій з історії, економіки, політики, філософії, мови, літератури та культури стародавнього і сучасного Китаю, проведення спільних наукових заходів, конференцій та ін. Крім того, було досягнуто домовленість щодо видання «Гельветикою» єдиного в Україні фахового журналу, присвяченого науковому доробку в області китаєзнавства – «Китаєзнавчі дослідження».

Так, 1 жовтня 2020 року, в 71 річницю проголошення КНР, Українська асоціація китаєзнавців спільно з «Гельветикою» провела урочисту церемонію передачі книжок для українознавчих центрів Китаю. Понад 30 видань видавництва були передані до Центру вивчення України при Пекінському університеті іноземних мов, Центру дослідження України при Уханьському університеті та Даляньському університету іноземних мов. До складу переданих видань увійшли книжки із політології, розвитології, філософії науки, агрономії, мови та культури, прав людини в Україні тощо. З цього приводу Кіктенко В.О., Президент Української асоціації китаєзнавців відзначив, що це лише перший подібний захід і надалі допомога буде продовжена.

Команді Видавничого дому «Гельветика» було невимовно приємно, що ці дії зустріли надзвичайно теплий відгук китайської сторони, і наразі й інші наукові спільноти Китаю цікавляться українськими науковими виданнями. Так, Видавничий дім «Гельветика» пишається можливістю передати комплекти наукових книг українських авторів Українському центру досліджень Хейлуцзянського університету в м. Харбін, що висловив свою зацікавленість в дослідженнях вітчизняних науковців.

22 жовтня 2020 року вперше відбулася окрема українська панель VII Міжнародного азіатського конгресу – масштабного наукового заходу, який щороку проходить у місті Торунь. Цього року почесний привілей відкрити захід був наданий директору «Гельветики» Головку О.П.

Відзначимо, що ці та багато інших починань обов’язково будуть розвиватися в майбутньому. Видавнича група «Гельветика» активно працює над тим, щоб не тільки зміцнювати вже існуючі напрямки міжнародного співробітництва, але і працювати у напрямку видання творів українських авторів про Китай.

Видавнича група «Гельветика», заснована в 2012 році, об’єднує 6 наукових видавництв і 2 науково-дослідні організації. В межах групи видається найбільша в Україні кількість наукових журналів – більше 100. З 2019 року видавнича політика групи спрямована на плідну співпрацю з видавництвами Китаю та поширення китайської книги та культури в Україні.

МИ ПРОПОНУЄМО:

  • створення, адміністрування та просування наукових журналів;
  • організацію наукових конференцій та публікацію збірнику тез доповідей;
  • видання академічних підручників, посібників та монографій;
  • художні переклади;
  • комплексну додрукарську підготовку макету за всіма стандартами й вимогами видавничої галузі: набір графіків, формул і малюнків, редагування, коректура, верстка, дизайн та оформлення обкладинок і форзаців, фотообробка;
  • якісний цифровий друк із використанням сучасного обладнання у м’якій або твердій палітурці будь-яким тиражем;
  • розміщення видання на сайті інтернет-магазину видавництва та включення до видавничого каталогу, який щоквартально надсилається до регіональних наукових бібліотек та до бібліотек закладів вищої освіти України;
  • оформлення ISBN, штрих-коду, підбір УДК професійним бібліографом та загальнообов’язкова розсилка примірників видання.

НАША АДРЕСА:
65101, Україна, м. Одеса, вул. Інглезі, 6/1
+38 (048) 709-38-69
mailbox@helvetica.com.ua
helvetica.com.ua

成立于2012年的Helvetica出版集团集合6家出版社和2所研究机构。该出版集团出版的学术期刊的数量居乌克兰第一,总共100份以上。自2019年以来,该出版集团的出版政策旨在与中国出版社展开富有成果的合作,并在乌克兰传播中国图书和文化。

我们提供以下服务:

  • 创办、管理和推广学术期刊;
  • 组织学术会议和出版文章摘要集;
  • 出版学术教科书、手册和专著;
  • 文学类作品的翻译;
  • 根据出版行业标准和要求进行出版前筹备工作,包括整套图标、公式和图案,编辑、校对、排版、设计封面和书籍卷首和卷尾的空页,摄影加工等;
  • 采用现代设备进行高质量数码印刷,硬皮和软皮封面都可以,发行量不限;
  • 出版物在出版社网上商店出售,并将其列入出版物目录。该目录每季度分发给乌克兰各区域学术图书馆和高等学校的图书馆;
  • 制作ISBN 条码、专业图书学家填写UDC分类号,以及分发出版物副本。

地址:65101, Odesa, Ukraine, 6/1, Inglezi Str.
电话:+38 (048) 709-38-69
邮箱:mailbox@helvetica.com.ua
官网:helvetica.com.ua