07 Лют 2022

Пішла з життя професорка Інституту іноземних мов Уханьського університету Лю Дун

Категорії: Наука Освіта Новини

06.02.2022 року через затяжну хворобу на 80-му році пішла з життя професорка Інституту іноземних мов Уханьського університету Лю Дун.

Лю Дун народилась 1942 року в м. Ухань (провінція Хубей). У період з 1960 до 1965 року вивчала російську мову на факультеті іноземних мов Уханьського університету. Після випуску залишилась викладати в університеті, а вже 1997 року отримала запрошення обійняти посаду професора. Працювала заступницею директора центру вивчення України при Уханьському університеті.

Лю Дун досконало володіла українською та російською мовами, авторка «Основи української мови», «Довідник з розмовної мови (китайська та українська)», «Синтаксис розмовної російської мови», «Коментарі до «Маніфесту Комуністичної партії», «Енциклопедія історії СРСР» та інших перекладів. У грудні 1988 року Лю Дун, в якості запрошеної вченої, вивчала українську мову та літературу в Йоркському університеті (м. Торонто, Канада), неодноразово брала участь в міжнародних конференціях та виступала з доповідями: в 1989 р. в  Іллінойському університеті (США), в 1993 р. у Києві. Лю Дун досягла великих успіхів у вивченні, викладанні та перекладах українською та російською мовами. У 1988 році Лю Дун було нагороджено знаком «Відмінний викладач» за свій значний внесок в підготовку професійних кадрів – знавців російської мови в Уханьському університеті.

Лю Дун була віддана розвиткові освіти в Китаї, виховувала у молоді доброчесність шляхом викладання, була прикладом для студентів та колег, а також надзвичайно професійною та широко освіченою людиною. Лю Дун була однією з перших, хто почав активно розвивати освіту в Китаї, віддавала всі сили навчанню та вихованню, виховала цілу плеяду талановитих знавців української та російської мов, що тепер її учні працюють в усіх куточках світу. За свою працю та відданість справі вона зажила глибокої шани та любові від колег та студентів.

Українська асоціація китаєзнавців та Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України та  висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким Лю Дун, її колегам та учням.