Перший Всеукраїнський конкурс перекладачів китайської мови

10 квітня 2021 р. відбувся Перший Всеукраїнський конкурс перекладачів китайської мови. Захід було організовано Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Українською асоціацією китаєзнавців та Уханьським університетом. Переможцями конкурсу стали Юрій Шомоді (1 місце), Максим Кривоніс (2 місце) та Сергій Чепурний (3 місце). Юрій Шомоді пройде безплатне стажування в Уханьському університеті, де зможе покращити навички перекладу, розвинути необхідні компетентності та збагатити словниковий запас. Максим Кривоніс пройде стажування у фармацевтичній компанії ПРАТ «Дарниця», перспективним напрямом експортного розширення якої є ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Вітаємо переможця та фіналістів!

Загалом організатори отримали понад 40 заявок на участь у конкурсі. Географічна представленість фахівців, які висловили бажання взяти участь у конкурсі, є надзвичайно широкою – Київ, Харків, Львів, Одеса, Черкаси, Вінниця, Ізмаїл тощо. Середній досвід перекладу – від 2 до 10 років.

Організатори висловлюють велику подяку голові журі Денису Мерзлюку, а також членам журі Тянь Юань, Євгенії Гобовій, Ірині Ілійчук, Наталі Ісаєвій, Юлії Любимовій та Наталії Рудій.

Учасники конкурсу продемонстрували високий рівень перекладу та володіння базовими і предметними компетентностями. Сподіваємось, що даний конкурс є початком для наступних заходів, спрямованих на подальший розвиток професійного перекладу з китайської мови в Україні, на зміцнення зв’язків з китайськими колегами, на створення професійної спільноти українських перекладачів китайської мови.