Патриляк І. К., декан історичного КНУ ім. Тараса Шевченка

Шановні друзі, колеги, партнери!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди знакової та значущої події – 20-ліття виходу в світ першого номера журналу «Україна – Китай».

За останні два десятиліття ми, як і все українське суспільство, пережили чимало драматичних, але й багато позитивних подій. Ми стали більш зрілими, наповненими безцінним досвідом, а також, і це головне, продовжуємо створювати фундамент для подальшого розвитку. На шляху нашого становлення як модерної держави з новою, сучасною якістю молодого покоління Китай завжди був партнером і країною, яка підставляла своє могутнє плече новій Україні.

Інтерес українського студентства до історії, мови, культури, філософії, політики, економіки  Китаю завжди був величезним. І для того, щоби його перевести в більш системне й ефективне русло кілька років тому нами було започатковано освітню програму «сходознавство» на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В її рамках вже цього року матимемо перший випуск істориків-китаєзнавців, які володіють необхідними компетенціями з мови й історії Китаю. Ми покладаємо на них великі сподівання як на ще одну фахову групу українського суспільства, яка, глибоко розуміючи історію країни, її традицію, мову та культуру зможе перетворити українсько-китайські відносини на стабільний стратегічний фактор взаємного розвитку.

Ми щиро вдячні посольству КНР за сприяння в оснащенні сучасної мультимедійної аудиторії «Китайська мрія». Вона є тим простором, де наші студенти починають опановувати китайську мову і китайську культуру. І дуже символічно, що мрія кожного з них починає втілюватися саме в стінах «Китайської мрії».

Журнал «Україна – Китай» став не лише візитівкою українсько-китайського партнерства. Він також перетворився і на настільний підручник для наших істориків-китаєзнавців. Дещо перефразовуючи великого Конфуція, можна сказати: «Любов до старовини і наполегливість у навчанні дають знання» (子曰、我非生而知之者、好古、敏以求之者也). Ми переконані, що ці знання неодмінно стануть надійним фундаментом кращого, гармонійного та позитивного майбутнього обох наших народів.

З повагою і шаною,

Іван Патриляк, д-р. істор. наук, професор, декан історичного факультету 
Київського національного університету імені Тараса Шевченка