ПАМ’ЯТІ СЕРГІЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА КАМИШЕВА (1956–2021)

14 лютого 2021 р. не стало Надзвичайного і Повноважного Посла України в КНР Сергія Олексійовича Камишева. 8 квітня йому б виповнилося 65 років.

Свою дипломатичну кар’єру Сергій Олексійович розпочав у 1994 р. Працював в Єгипті, Лівані та Китаї. Очолював Департамент двостороннього співробітництва та Департамент консульської служби МЗС України, обіймав посади заступника Міністра Кабінету Міністрів України та заступника Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України.

Вперше Сергій Олексійович очолив українську дипустанову в Пекіні в березні 2004 р. Протягом роботи на посаді Посла України в КНР (до червня 2009 р.) він зробив значний внесок у розбудову українсько-китайських відносин та виведення їх на якісно новий рівень. За цей період Україна та Китай обмінялися численними делегаціями, провели сотні переговорів, підписали десятки договірно-правових документів. Під його керівництвом Посольство забезпечило успішну участь українських спортсменів у Пекінській літній Олімпіаді – 2008.

Наприкінці лютого 2020 р. у розпал епідемії коронавірусу в Китаї Сергій Олексійович знову став на чолі української дипмісії в Пекіні. Сприяв поверненню на батьківщину українських громадян, які не мали змоги самостійно виїхати з Китаю, а після того, як COVID-19 дістався України, – організував безперешкодну доставку на батьківщину вантажів медичного призначення та медичної техніки, яких так потребували українська держава і народ.

Усі сили, натхнення та енергію він віддавав справі розбудови українсько-китайського партнерства. Результати є тому свідченням. За рік діяльності на посаді Посла України в КНР, попри пандемію і пов’язані з нею жорсткі карантинні обмеження, Україна і Китай не припинили діалогу: відбулися дві телефонні розмови Міністрів закордонних справ України і Китаю, онлайн-консультації перших заступників міністрів закордонних справ, засідання Міжурядової Комісії зі співробітництва та засідання чотирьох із семи її галузевих підкомісій. Завдяки в тому числі й зусиллям Сергія Олексійовича Україні вдалося збільшити на 98 % поставки своєї продукції до КНР, а обсяги двосторонньої торгівлі України з Китаєм сягнули історичного рекорду – 15,4 млрд дол. США.

Після зняття обмежень на заходи всередині КНР Сергій Олексійович провів десятки зустрічей, відвідав чимало міст і регіонів Китаю в пошуках нових сфер співпраці, цікавих новаторських проєктів та ідей. Їхнє втілення в життя стане найліпшою пам’яттю про чуйну щиру людину з великим серцем і тонким гумором, славетного дипломата, друга і наставника, високого професіонала своєї справи – Сергія Олексійовича Камишева.

Світла пам’ять…