Орловський М. С. Мистецький потік між річками Дніпро і Янцзи

«Один пояс, один шлях» – це своєрідний культурний «коридор», який проходить між державами, а значить, – гарна можливість для подальшого зближення наших народів.

«…Народи Китаю і України дуже гаряче люблять мир, цінують культуру, бережуть сімейні цінності і поважають працю. Спільні системи цінностей, незважаючи на величезну відстань між нами, є взаємно визнаними та взаємно прийнятними» (Ду Вей. Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні).

Колективний член Української асоціації китаєзнавців ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» найвищою метою ставить перетворити Центр на своєрідний міст для зміцнення дружніх взаємин між Китаєм і Україною. І як свідчення цього – низка культурологічних заходів впродовж 2018 року, про які вже йшлося в матеріалах журналу «Україна – Китай».

Розповімо ще про деякі знакові проекти спільно з Українською асоціацією китаєзнавців.

ЛІТО 2018 РОКУ. Узбережжя Чорного моря. Селище Рибаківка (Миколаївська область).

Міжнародний фестиваль-конкурс «Таланти світу». Номінація «Театральний жанр». Гран-Прі – театральний колектив з Китаю, який згодом ознайомив мешканців столиці України з театральним мистецтвом Китаю на концерті Дружби спільно зі студентами і викладачами кафедри співу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського у приміщенні Національного музею Т.Г.Шевченка.

ОСІНЬ 2018 РОКУ. Міжнародний Конгрес-центр «Український Дім» Державного управління справами Президента України. Головна сцена.

Міжнародний фестиваль-конкурс «KIEV ART FEST». Понад 800 учасників з усіх регіонів України, Білорусі та Китаю. Почесне право очолювати журі організатори фестивалю-конкурсу запропонували Голові ГО «Центр культури та мистецтв Китаю», послу Дружби провінції Хунань, заслуженому діячу мистецтв України Марку Орловському. В номінації «Естрадний вокал» серед багатьох солістів з країн-учасниць найбільшу самобутність та професіоналізм виконання творів виявили представниці Китаю Lu Tao (м. Дрогон) і Liu Xueying (м. Пекін) і посіли призове перше місце.

У ці ж дні у Республіці Литва за підтримки Міністерства культури Литви, в місті Шакяй проходив Міжнародний фестиваль-конкурс самодіяльних цирків дітей та молоді «CIRCO ZIBURIAI – 2018» («Вогні Цирку – 2018»), організатором якого була Литовська культурна Рада «Центр культури Шакяй».

У межах договору «Про культурну співпрацю ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» та Асоціації Акробатики провінції Хунань (Китай)», за ініціативи Центру до складу міжнародного журі від Китайської Народної Республіки запросили Генерального директора Хунанського театру акробатичного мистецтва, LTD ЧЖАО ШУАНГУ (ZHAO SHUANG WU), а від Україні до складу міжнародного журі увійшов Юрій Стулов – начальник відділу Національного цирку України. На фестиваль-конкурс в місто Шакяй приїхало 10 циркових колективів з дев’яти країн світу: Китаю, України, Білорусі, Росії, Латвії, Литви, Швейцарії, Німеччини, Італії. Народну Республіку Китай представляла акробатична трупа провінції Шаньдун з номерами «Blue and white porcelain plate dance» і «Marmaid confortion». Артисти з Китаю продемонстрували високий рівень виконавчої майстерності, оригінальність постановки та самобутність композиції. Одноголосно, рішенням журі фестивалю-конкурсу «Вогні цирку – 2018» Гран-Прі було присуджено артистам з Китаю. Почесним гостем фестивалю-конкурсу був Посол з пропагування виконавчого мистецтва провінції Хунань, Голова правління ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» Пен Лю (Liu Peng).

Призове місце на фестивалі-конкурсі «Вогні цирку – 2018» також посіла циркова студія «Але-Ап» Київського Палацу дітей та юнацтва. До речі, хорова капела хлопчиків та юнаків «Дзвіночок» Київського Палацу дітей та юнацтва наприкінці 2018 р. поїхала з виступом до Китаю.

КИТАЙ

Міжнародний фестиваль класичного балету, за підтримки Міністерства культури та туризму Китаю та Департаменту освіти міста Пекін. За ініціативи ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» Україну представляють студенти Київського хореографічного училища. Організатор фестивалю – Пекінська хореографічна академія – запросила до участі колективи з 38 країн світу. Почесне призове третє місце – за Україною.

І ЗНОВУ УКРАЇНА

25-й ювілейний фестиваль «Золота осінь Славутича», місто Славутич (Київська область). Журі жанру «Хореографія» очолює посол Дружби провінції Хунань Марк Орловський, в журі – посол з пропагування виконавчої майстерності провінції Хунань Пен Лю. На фестивалі присутні: керівництво міста Славутич та Київської області, дружина Президента України Марина Порошенко. Багато зустрічей з молоддю України, розповіді про культуру Китаю, її своєрідність й оригінальність. Завдяки таким зустрічам китайсько-українські культурні зв’язки з тонесенького струмочка розливаються у бурхливі потоки дружби, ніби зливається течія Дніпра і річки Янцзи.

ЗИМА 2018 РОКУ. Місто Харків. За підтримки ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Зимова казка».

Тож зустрічаємо 2019 рік – рік 70-річчя Китайської Народної Республіки – з певними досягненнями і сподіваємось, що зусилля ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» за підтримки Української асоціації китаєзнавців є прикладом зацікавлення українського суспільства та Китайської Народної Республіки в активізації співпраці у культурній сфері, а також вільного розвитку міжнародних контактів і досягнення прогресу у суспільному будівництві «Одного поясу, одного шляху», який постійно приносить помітну користь двом народам.