Міжнародна регата в Китаї China Cup International Regatta об’єднує людей!

Український яхтсмен, багаторазовий чемпіон Європи та світу й олімпійський чемпіон Ігор Матвієнко взяв участь у Міжнародній регаті China Cup International Regatta (CCIR) у Китаї за сприяння та активної підтримки юридичної компанії “Ти і право” Ленівський груп” на чолі з її засновником Русланом Ленівським.

Відома на весь світ China Cup International Regatta, найстарша регата Китаю, найбільша й найперша регата в класі яхт 40,7,  незмінно є справжньою окрасою спортивного сезону у Південно-Східній Азії.

Масштабне та видовищне змагання було засноване 2007 року за підтримки Головного управління спорту Китаю та Королівського яхт-клубу Гонконгу. Щороку воно набирає більше й більше обертів. Комбінація коротких та довгих перегонів, різноманіття берегової програми і серйозна конкуренція серед яхт. Регата стартує на пристані в Гонконгу, а завершується в прибережних водах затоки Дайя-бей поблизу китайського індустріального гіганта Шеньчжень.

П’ятиденний захід включає в себе дев’ять гонок, у яких беруть участь різні класи яхт. Тут змагаються як визнані майстри з олімпійськими титулами, так і амбітні новачки, що пробивають собі шлях у великому спорті. Нагородження переможців і вечірки потому щовечора проходять  у кращих п’ятизіркових готелях Шеньчженя.

У 2018 році регата відбувалася з 8 по 12 листопада, і на ній змагалися близько 1500 учасників із 40 країн та різних регіонів, серед них – з Нової Зеландії, Австралії, США, Великобританії, Росії, Франції, Іспанії, Італії, Португалії, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Канади, Естонії, Австрії, Тунісу, Оману, Південної Африки, Японії, Кореї, Малайзії, Сінгапуру, Філіппін, Таїланду, Тайбея, Гонконгу, Макао і Китаю.

  «Я, Ігор Матвієнко, вперше представляю Україну на цих змаганнях. Участь у Міжнародній регаті надає можливість познайомитися із китайськими яхтсменами, обмінятися досвідом, налагодити відносини, які стануть майданчиком для розвитку в майбутньому українсько-китайського співробітництва у сфері вітрильного спорту. Маючи за плечима понад 30 років стажу у вітрильному спорті і багато  трофеїв, я, нарешті, вiдкрив MIR racing yacht club в рідному місті Дніпро, Україна. Моя мета – розвивати вітрильний спорт в Україні, робити його доступним кожному – молоді та дорослим, підтримувати дитячий яхтинг, організовувати та налагоджувати співробітництво між країнами, а також втілювати елементи популярної в світі моделі парусного спорту для аматорів.  Отримавши велике натхнення та перейнявши досвід під час участі у China Cup International Regatta, задоволений, я повертаюсь на Батьківщину. Попереду ще більше корисних та практичних ідей і проектів, які будуть спрямовані на розвиток вітрильницького спорту в України та  на розвиток співпраці із китайськими яхтсменами».

Впродовж п’яти діб у затоці Дайя-бей поблизу китайського індустріального гіганта Шеньчженя панувала сонячна погода. Температура повітря сягала +30 С, вітер з поривами до 20 вузлів надав організаторам можливість провести 9 гонок. Екіпажи цілком насолодились вітрильним спортом. 

За результатами парусного тижня в Міжнародній регаті China Cup International Regatta,  призові 1 та 2 місця посіли екіпажи з Австралії, 3 місце – екіпаж з Нової Зеландії. Наш екіпаж потрапив до десятки найсильніших професійних команд цього сезону.  

 «Емоції були позамежні! Дякую кожному особисто за позитивний настрій до самого фінішу!» – відзвітував учасник численних гоночних проектів світового рівня Ігор Матвієнко.