Меморандум про співпрацю між Київським національним лінгвістичним університетом та Українською асоціацією китаєзнавців

23 лютого 2021 року відбулася зустріч ректора Київського національного лінгвістичного університету, доктора філологічних наук, професора Васька Романа Володимировича з президентом Української асоціації китаєзнавців, доктором філософських наук, завідувачем відділу Азіатсько-Тихоокеанського регіону Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України Віктором Олексійовичем Кіктенко. Під час зустрічі були обговорені питання перспектив співробітництва КНЛУ та Української асоціації китаєзнавців, зокрема в науковій та освітній галузях, підготовки наукових та педагогічних працівників, організації та участі в наукових конференціях тощо. Під час зустрічі було підписано «Меморандум про співпрацю між Київським національним лінгвістичним університетом та Українською асоціацією китаєзнавців».

Ми завжди раді, коли до нас приходять друзі. Ми раді спілкуванню з друзями, раді бути єдиними в прагненні до пізнання нового і цікавого.

Сьогодні, 23 лютого 2021 року, до нас завітав наш Друг, президент Української асоціації китаєзнавців, завідувач відділу Азіатсько-Тихоокеанського регіону Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського, доктор філософських наук, дослідник історії українського китаєзнавства Віктор Олексійович Кіктенко. Під час зустрічі з керівництвом та викладачами кафедри, а також з керівництвом Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету Віктор Олексійович розповів про свої наукові пошуки, презентував монографії «Історія українського китаєзнавства (XVIII – початок XXI століття)» та «“Школа Джозефа Нідема”: дискусії навколо китайської науки та цивілізації». Учасники зустрічі також обмінялися ідеями про розвиток співпраці між кафедрою китайської філології факультету сходознавства, Інститутом Конфуція КНЛУ та Українською асоціацією китаєзнавців, зокрема планами про участь і проведення спільних наукових конференцій, участь викладачів кафедри у заходах, що організовує та проводить Українська асоціація китаєзнавців, про публікацію наукових статей та наукових праць, підручників та посібників.

Ми щиро сподіваємося, що наша співпраця і наша дружба стануть новим кроком на шляху успішного розвитку китаєзнавства в Україні, допоможуть розбудовувати міст взаєморозуміння та дружби між народами України та Китаю, а також сприятимуть культурному, науковому та освітньому обміну між нашими країнами.