Ключові пункти прес-конференції глави МЗС КНР Ван І

8 березня в Пекіні на полях щорічних сесій ВЗНП і НПКРК відбулася прес-конференція голови МЗС КНР Ван І Під час прес-конференції глава МЗС КНР Ван І відповів китайським і закордонним журналістам на питання, присвячені зовнішній політиці Китаю

Про ситуацію на Корейському півострові

Факти доводять, що ініціатива Китаю про «подвійне заморожування» є правильним і ефективним рецептом і стала основою для поліпшення міжкорейських відносин.

Зараз знову настає ключовий момент для перевірки щирості всіх сторін із врегулювання ядерної проблеми півострова. За мир треба боротися, а можливостей згаяти не можна.

Про конструктивне втручання Китаю в актуальні регіональні проблеми

Участь Китаю у врегулюванні «гарячих» проблем відрізняється яскравою китайською специфікою. А це значить – наполягати на своїх твердих принципах щодо того, що можна робити, а чого не можна. Ці принципи зводяться до трьох характерних рис – «мирності, правомірності і конструктивності».

Про китайсько-американські відносини

Між Китаєм і США конкуренція можлива і допустима, але не варто бути суперниками, а важливо бути партнерами. Чим успішніше розвивається Китай, тим більшим є його внесок для світу.

Торгова війна ніколи не була правильним вибором для розв’язання проблем. Особливо сьогодні, в умовах глобалізації, обрати торговельну війну – означає виписати негідний і помилковий рецепт, що зашкодить як іншим, так і самому собі.

Про риторику «китайської загрози»

Поки Китай продовжує стійко розвиватися, сама риторика «китайський крах» зазнала краху і стала загальним посміховиськом. «Китайська загроза» хоча час від часу і проявляє себе як дещо інше, але лише втрачає популярність і підтримку.

Пора покласти край так званій «китайській загрозі»!

Про китайську ініціативу «ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ»

«Один пояс, один шлях» – це світла ініціатива, висунута китайською стороною. Спільне обговорення, спільне будівництво і спільне використання – це золоте правило просування цієї ініціативи.

Все відбувається відкрито і прозоро. Тут немає жодної домінуючої сторони, є лише рівноправна участь усіх сторін. Немає жодних темних справ, є лише відкритість і прозорість. Немає принципу «переможець забере все», є лише прагнення до взаємної вигоди і спільного виграшу.

Ми щиро вітаємо пропозиції всіх сторін, щоб разом розвивати і просувати ініціативу «Один пояс, один шлях». Потрібно нарощувати «тверду» пов’язаність інфраструктури сторін, а також розвивати «м’яку» пов’язаність їхньої політики, правил і стандартів, щоб ця ініціатива не лише була доступною простим людям, а й відповідала високим стандартам, щоб вона була не лише вигідною, а й якісною, щоб вона стала благом не лише для Китаю, а й для всього світу.

Про те, як китайська дипломатія слугує розвитку держави

У контексті просування дипломатії великої держави із китайською специфікою в нову епоху ми будемо виступати авангардом зовнішньополітичної діяльності, і в той же час практичним виконавцем служіння розвиткові батьківщини.

Про погодження Кодексу поведінки у Південнокитайському морі (ПКМ) між Китаєм і країнами АСЕАН

Рішучість Китаю захищати мир і стабільність в ПКМ непохитна, а щирість – незмінна. У врегулюванні питань ПКМ Китай виходить із відповідальності перед своїм народом, перед історичними фактами, а також із відповідальності за забезпечення миру в регіоні та з верховенства права в глобальному управлінні. Ця наша позиція є міцною, як скеля, ми маємо намір незмінно дотримуватися її.

Про «Індо-Тихоокеанські стратегії»

У світі завжди вистачає тем для розмови, причому найрізноманітніших, немов хвилі у Тихому та Індійському океанах, хвилі будуть гомоніти швидко, але і вщухнуть миттєво.

У наш час провокування «холодної війни» – явно застарілий підхід, тим більше конфронтація за допомогою формування якогось угруповання не знайде підтримки.

Про відносини між Китаєм та Індією

Китайський дракон та індійський слон мають дружити, а не битися. В контексті китайсько-індійських відносин один плюс один дорівнює не просто двом, а скоріше одинадцяти.

У цьому сенсі нам з індійськими партнерами потрібно, насамперед, впоратися з питанням встановлення взаємної довіри. Якщо буде політична взаємодовіра, то ні Гімалаї, ніщо не зможе перешкоджати нарощуванню дружніх контактів, а якщо її немає, зближення навряд чи вийде навіть за найсприятливіших умов.

Про китайсько-африканські відносини

Як би не змінився світ, глибока дружба між Китаєм і Африкою залишається незламною, курс на розвиток відносин з Африкою на підставі концепції «правдивість, діловитість, душевна близькість і щирість» залишається незмінним.

Формуючи спільноту єдиної долі людства, ми запрошуємо африканських братів і сестер сісти на «експрес-поїзд» розвитку Китаю.

Про китайсько-японські відносини

Якщо тільки японська сторона проявить свою рішучість, перестане створювати проблеми і більше не поверне назад, зможе об’єктивно підходити і гідно оцінювати розвиток Китаю, ми готові відповісти взаємністю, разом із нею повернути китайсько- японські відносини в річище здорового та стабільного розвитку.

Про консульський захист

Консульський захист пов’язаний з інтересами народних мас і щастям мільйонів сімей. У налагодженні цієї роботи ми бачимо святий обов’язок МЗС. Профілактика – найкращий захист. Минулого року МЗС опублікувало понад тисячу різноманітних попереджень про небезпеку за кордоном, що нейтралізувало багато потенційних ризиків для наших громадян безпосередньо перед їхніми зарубіжними поїздками.

Про Саміт ШОС в Ціндао

Ми раді вчергове прийняти Саміт ШОС у Китаї і очікуємо, що з Ціндао ШОС вирушить у новий похід.

Про відносини між Китаєм і країнами Латинської Америки та Карибського басейну

Співпраця Китаю з країнами Латинської Америки і Карибського басейну – це взаємна допомога і взаємна підтримка між країнами, що розвиваються. Вона не спрямована проти когось, не спрямована на заміну когось, тим більше на намагання забрати чужий пиріжок.

Джерело: http://ua.chineseembassy.org/rus/xwdt/t1540972.htm