Андрусів В., виконавчий директор Українського інституту майбутнього

Від імені Українського інституту майбутнього та від себе особисто щиро вітаю китайський народ із 70-річчям проголошення Китайської Народної Республіки!

Сьогодні КИТАЙ – це потужний лідер на геополітичній та геоекономічній арені світу. За сімдесят років КНР здійснила прорив у соціальному, економічному та інноваційному розвитку, завдячуючи всеосяжним системним реформам та сумлінній і самовідданій праці свого народу.

На шляху розбудови соціалізму з китайською специфікою в нову епоху Китай прагне створити суспільство середньої заможності та втілити в життя «Китайську мрію про велике відродження китайської нації». Переконаний, що наполегливому народові цієї держави вдасться досягти поставленої мети! Сьогодні КНР є прикладом для багатьох країн, що розвиваються. Завдяки реалізації Ініціативи уряду «Один пояс, один шлях» інші держави мають можливість запозичувати китайський досвід ведення зовнішньої політики, яка спрямована на мирне життя та сталий розвиток. Принципи миру, взаєморозуміння, взаємовигоди, довіри, відкритості й толерантності також мають стати невід’ємною частиною світової політики!

Протягом 27 років, із початку дипломатичних відносин між КНР та Україною, сфери стратегічної співпраці наших країн постійно розширюються. Сьогодні ми здійснюємо плідне співробітництво у сільському господарстві, енергетиці, вдосконаленні транспортної інфраструктури, фінансовій та банківській галузях. Україна та Китай тісно взаємодіють у вирішенні питань освіти, науки та технологій, культури, спорту й туризму. Впевнений, що подальше партнерство лише сприятиме соціально-економічному розвитку обох держав і посиленню позицій на світовій арені.

Щиро бажаю дружньому народові миру, злагоди, добробуту, процвітання та успішного втілення «Китайської мрії»!