27 Кві 2022

Чи Шаотін

Чи Шаотін – китайська художниця, каліграфиня, за фахом викладач образотворчого мистецтва, членкиня Громадського клубу культури Китаю (м. Вейфан). У 2011 році вона закінчила Київський педагогічний упіверситет, факультет мистецтва та дизайну. Навчалася у видатних художників Китаю: Чан Цзюнь Гена, Чан Хуайонга та Лю Цзуньганя. З 1998 року мешкає в Україні. Підтримує постійний зв’язок з Батьківщиною та сприяє культурному обміну між двома країнами. Майстриня брала участь у колективних виставках, проводила персональні виставки в Україні, Китаї, США, Іспанії. Її твори зберігаються в музеях і приватних колекціях Україні і закордоном. 

Проєкт “Голос України” був названий за однойменною українською газетою. Свою першу роботу Чи Шаотін виконала саме на одному з випусків цієї газети, знаходячись в Києві у воєнний час. Концепція проєкту спрямована на поширення інформації через мистецтво. В умовах глобалізації суспільства мистецтво немає кордонів. Малюнки на газетах з різних країн світу – це своєрідна трансформація слова в образ, який не потребує знання мов, його розуміють без слів. Художники, навіть не маючи художніх матеріалів, не зупиняють творчий процес.

«Ідея проєкту виникла через обмеження доступу до матеріалів, коли ми втікали від вибухів війни. В мене не було з собою ні фарби, ні рисового паперу, який важко знайти навіть в мирний час. Якщо для художників жага до малювання понад усе, то можна малювати чим завгодно: зубною пастою, пальцями. Перші роботи були зроблені саме в таких умовах, в умовах війни», – поділилася Чи Шаотін.

Під час евакуації з дитиною, довгої дороги до Німеччини, художниця  втратила 2 картини, намальовані на газеті. Всі інші роботи вже були створені в Дюссельдольфі на газетах з різних куточків світу, які інформують про становище в Україні. Кожна робота зроблена з душею та пронизана філософськими ідеями, якими автор надихається протягом війни.

Малюнок 1. “Мир” 28.02.2022

Українська газета, А-2 формат, зубна паста, туш.

 

Малюнок №2

“Голуб”

Українська газета, А-2 формат, туш, зубна паста

 

Малюнок №3

“Діти”

Німецька газета, А-2 формат, туш, зубна паста

 

Малюнок №4

“Весна”

Німецька газета, А-2 формат, туш, фарба

 

Малюнок №5

“Колоски”

Польська газета, А-2 формат, туш, зубна паста

 

Малюнок №6

“Звістка”

Ірландська газета, А-3 формат, туш, фарба

 

Малюнок №7

“Шлях”

Іспанська газета, А-3 формат, туш, зубна паста