ВІТАЛЬНЕ СЛОВО для журналу «УКРАЇНА–КИТАЙ» Секретаря Ради національної безпеки і оборони УКРАЇНИ Данилюка Олександра Олександровича

У річницю святкування 70-літньго ювілею утворення Китайської Народної Республіки хотів би привітати китайський народ зі значними успіхами на шляху будівництва сталої держави та гармонійного суспільства, здійснення політики реформ та відкритості, підвищенням рівня життя та зростанням авторитету Китаю у світі.

Українсько-китайські відносини завжди вирізняла повага один до одного, довіра між керівництвом та справжнє партнерство на благо двох народів. Історія наших відносин нараховує багато років і між нами ніколи не було серйозних протиріч. Більше того – ми можемо перелічити багато прикладів допомоги один одному у скрутні моменти історії наших народів. Україна завжди послідовно підтримувала і буде підтримувати територіальну цілісність та єдність Китаю.

Ми шануємо конструктивну політику КНР щодо України в дусі розвитку стратегічного партнерства та з врахуванням обопільних інтересів країн як на двосторонньому рівні, так і в межах міжнародних організацій. Ми пам’ятаємо про швидке позитивне рішення КНР щодо приєднання до гарантій Україні у зв’язку з підписанням Будапештського Меморандуму у 1994 році і цінуємо дотримання його основних позицій Китаєм.

Користуючись нагодою, хотів би запевнити у бажанні керівництва та народу України активізувати наші двосторонні відносини стратегічного характеру, зміцнювати нашу дружбу та поглиблювати українсько-китайське співробітництво, й надалі реалізуючи ініціативу «Один пояс, один шлях». Зважаючи на важливе геополітичне розташування України та наші значні ресурси у багатьох сферах, ми здатні зробити позитивний внесок у його розвиток та суттєво додати в його потенціалі.

Україна також зацікавлена поглиблювати співпрацю з Китаєм на міжнародній арені з широкого кола питань обопільного інтересу, де ми бачимо багато точок дотику.

На мою думку, у наших відносинах є значний нерозкритий потенціал, який обидва народи могли б використати на взаємну користь. Переконаний, що ми стоїмо на порозі нового етапу подальшого успішного розвитку наших стосунків на благо наших країн. Користуючись нагодою, бажаю дружньому нам китайському народу миру, добра, процвітання і подальших успіхів.