Привітання Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні пана Ду Вея зі Святом Весни

Шановні українські друзі!

Ми святкуємо традиційне китайське свято – Свято Весни. Згідно з китайською традицією, я хотів би привітати вас з Новим роком. Бажаю вам здоров’я, успіхів у праці, сімейного щастя, здійснення усіх бажань.

У минулому 2018 році взаємини між Китаєм та Україною у різних сферах були відзначені позитивною тенденцією розвитку. Українська делегація на чолі з Першим Віце-прем’єр-міністром України паном Кубівим взяла участь у Першому Китайському міжнародному імпортному ЕКСПО, в рамках якого пан Кубів провів зустріч з Віце-прем’єром Державної Ради КНР паном Лю Хе. Наші друзі – делегації Міністерства закордонних справ, Прокуратури, Міністерства культури, Парламенту України тощо також здійснили візити до Китаю. Китайська делегація на чолі з Президентом Національної академії наук КНР паном Бай Чуньлі взяла участь у заходах з нагоди 100-річчя заснування Національної академії наук України та столітнього ювілею Бориса Євгеновича Патона. Минулого року у Пекіні було успішно проведено «Дні культури України», а такі заходи, як міжнародна пересувна виставка китайського кінематографа, щорічний концерт «Свято весни» та «Знайомство з Китаєм – Західна культура Китаю в Україні» були також успішно проведені у Києві та у Львові.

Щодо успіхів, якими були позначені двосторонні відносини у минулому році, варто згадати також те, що товарообіг між двома країнами за 2018 рік отримав стрімке зростання, завдяки чому потроху зростають і цифри ведення торгівлі. Я хотів би зазначати, що ці цифри майже наблизилися до позначки у 10 млрд. дол., і це є надзвичайно радісною новиною. Це також відображає і демонструє нам, що ділове співробітництво між двома країнами досягло нового рівня розвитку.

І для України, і для Китаю 2019 рік – це незвичайний рік. Китай вітатиме 70-ту річницю утворення Китайської Народної Республіки, а в Україні проводитимуться Президентські та Парламентські вибори. 24 січня 2019 року Заступник Голови КНР пан Ван Цішань провів дружню та теплу зустріч із Президентом України паном Петром Порошенком у Давосі, що продовжило добру традицію зустрічей керівництва найвищого рівня двох держав, а також стало добрим початком подальшого розвитку двосторонніх відносин у новому році. Незважаючи на ті зміни, які матимуть місце у світі в 2019 році, уряд КНР, як і раніше, поважатиме та звертатиме велику увагу на розвиток традиційно дружніх відносин з Україною. Так само ми впевнені, що незалежно від результатів виборів в Україні, дружня політика України щодо Китаю також не зміниться. Ми сповнені впевненості та сподівань щодо розвитку китайсько-українських відносин у новому 2019 році.

Ще раз хотів би привітати усіх читачів, усіх громадян України зі Святом Весни та побажати щастя та успіхів.
Дякую!