Посольство КНР в Україні стало організатором традиційного концерту «Радісне свято Весни – 2019»

28 січня 2019 р. напередодні традиційного китайського Нового року – Свята весни – в залі Національної філармонії України відбувся урочистий концерт. На запрошення Надзвичайного та Повноважного посла КНР в Україні пана Ду Вея з дружиною Чжан Цзянь, у заході взяли участь голова Національної ради радіо і телебачення Юрій Артеменко, Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко, представники Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, а також українські китаєзнавці, українські митці та представники всіх верств суспільства, а також китайські студенти, які навчаються в Україні. Захід зібрав в одному залі близько 600 осіб. Захід висвітлювали китайські та українські ЗМІ.

Китайський колектив з Національного оперного театру КНР під керівництвом Ґао Вея спеціально прибув в Україну для проведення цього заходу. Виконавці майстерно виконали державні гімни КНР та України, при цьому китайські співаки спеціально вивчили український текст.

У своєму зверненні з нагоди Свята Весни Надзвичайний та Повноважний посол КНР в Україні Ду Вей відзначив, що культурні обміни між двома країнами значно пожвавилися. «Культурна співпраця – це зв’язок, який з’єднує серця двох народів», – зазначив пан Ду Вей. 2019 року виповнюється 70 років з часу заснування Китайської Народної Республіки, і китайська сторона активно пропагуватиме видатні літературні та художні колективи Китаю, які виступатимуть в Україні. Їх пісні будуть присвячені дню народження Китаю, дружби між Китаєм та Україною, а також стануть суттєвим внеском у культурний обмін між двома країнами, – підкреслив посол.

Перший заступник міністра культури України пані Світлана Фоменко назвала сьогоднішній концерт подарунком українському народові. Вона також поділяє думку пана Ду Вея, що культурний обмін між двома країнами продовжує розвиватися, політичний діалог стає дедалі активнішим. Минулого року в Пекіні успішно відбувся День культури України, нагадала вона. Восени цього року в Україні відбудеться п’яте засідання Підкомітету з питань культурного співробітництва між Україною та Китаєм. «Я сподіваюся, що ще більше китайських літературних та мистецьких колективів приїдуть до України, щоб показати свій стиль», – сказала Світлана Фоменко.

Сам концерт був поділений на декілька частин – пролунали пісні, які прославляють Свято весни, зокрема «Жасмін» та «Увійти у весну». Бурхливими оплесками українська аудиторія також привітала виконання пісні на вірші Тараса Шевченка «На вгороді коло броду». Також були виконані кілька пісень китайських національних меншин – монголів, тибетців, таджиків, уйгурів. Також пролунали класичні твори – «Застільна арія» з опери Джузеппе Верді, Арія Тореадора з опери «Кармен» Жоржа Бізе.

Також хор виконав відому і популярну китайську пісню «Я люблю тебе, Китай» і завершив свій виступ «Щедриком» Миколи Леонтовича, який китайські співаки вивчили спеціально для цього концерту українською мовою.

Українська аудиторія була вражена чудовим виконанням і стоячи довго аплодувала китайським артистам.