Литвиненко О. В., директор Національного інституту стратегічних досліджень України, доктор політичних наук, професор

1 жовтня 2019 року Китайська Народна Республіка разом з усім світом відзначатиме свій 70-річний ювілей.

За минулі десятиліття КИТАЙ перетворився на потужну державу, другу економіку планети, авторитетного члена Ради Безпеки ООН та найбільшого контрибутора її миротворчих операцій. Сьогодні КНР є визнаним лідером глобалізації й науково-технічного прогресу. Без перебільшення можна сказати, що «китайське диво» – досягнення всієї цивілізації. Виробничі здібності, креативність та наполегливість китайського народу нині продовжують змінювати Піднебесну.

Під час вдалого здійснення в Китаї політики реформ та відкритості були проведені системні комплексні соціально-економічні перетворення, змінено на краще життя сотень мільйонів, відкрито широкий шлях у заможне майбутнє для третини людства.

У сучасних міжнародних умовах вельми знаковою є особиста ініціатива Голови КНР Сі Цзіньпіна «Один пояс, один шлях», яка безпосередньо пов’язана з формуванням інтернаціональної спільноти єдиної долі та має на меті досягнення прекрасного квітучого майбутнього для всіх народів.

В Україні з великою повагою ставляться до приголомшливих успіхів Китаю та прагнуть всебічно розвивати плідне широкомасштабне співробітництво на основі відносин стратегічного партнерства.

Щиро вітаю читачів журналу «Україна–Китай» з 70-річчям створення Китайської Народної Республіки. Бажаю міцного здоров’я й нових здобутків на благо обох держав в інтересах миру та розвитку!