Головні тези з програмної промови Голови КНР Сі Цзіньпіна на церемонії відкриття Боаоського азіатського форуму 10 квітня 2018 року

«Акцентуючи увагу на азіатській і глобальній перспективах, Боаоський азіатський форум за рокисвого існування висунув велику кількість ціннихпропозицій. “Боаоські пропозиції” допомагають утворити консенсус в Азії, стимулюють співробітництво, сприяють економічній глобалізації і формуванню людської спільноти єдиної долі».

«Китай вживатиме політичних заходів для просування лібералізації і спрощення торгівлі та інвестицій високих стандартів і вивчить можливість відкриття портів вільної торгівлі з китайською специфікою».

«Ми будемо приділяти однакову увагу як залученню до країни, так і виходу за кордон, і доб’ємося нових проривів у просуванні відкритості Китаю, розвиваючи зв’язки, що тягнуться зі Сходу на Захід, через землі і моря».

«Китай здійснить низку знакових заходів цього року для значного розширення доступу на свій ринок. Ми підійдемо до реалізації ініціативи щодо розширення імпорту. Будуть докладатися зусилля до розширення імпорту товарів, які є конкурентоспроможними і потрібні китайському народові».

«У листопаді в Шанхаї пройде перша Китайська міжнародна імпортна виставка. Ми готові вітати участь у ній друзів із усього світу. Йдеться не про чергове ЕСКПО в звичному сенсі, а про важливу політичну ініціативу та про нашу прихильність обіцянкам відкрити китайський ринок».

«Китай докладає зусиль до створення привабливіших умов для зарубіжних інвесторів. Минулого року Китай залучав інвестиції в основному за рахунок проведення пільгової політики стосовно закордонних інвесторів, а тепер нам слід більше покладатися на поліпшення інвестиційного середовища. Ми будемо посилювати узгодженість із міжнародними економічними та торгівельними правилами, підвищувати прозорість, покращувати захист прав власності, підтримувати верховенство закону, заохочувати конкуренцію та протистояти монополії».

«Китай розпочав свій історичний шлях політики реформ та відкритості 1978 року, і китайці писали чудову главу епопеї розвитку країни і нації впродовж останніх сорока років. Сьогодні китайці можуть із гордістю сказати, що політика реформ та відкритості стала другою революцією Китаю, яка не лише докорінно змінила країну, але також дуже вплинула на весь світ».

«Впродовж минулих 40 років ВВП Китаю зростав у середньому на 9,5 відсотків на рік. Обсяг зовнішньої торгівлі країни в доларовому вираженні зростав щорічно на 14,5 відсотків».

«Якого б прогресу не досяг Китай у своєму розвитку, він ніколи не буде нікому загрожувати, намагатися підірвати міжнародний порядок, що існує, або встановити сфери впливу».

«Хоча ініціативу “Пояс і шлях” і було висунуто Китаєм, можливості та результати її реалізації, що з’являються завдяки їй, йдуть на благо всьому світові. Китай не має геополітичних розрахунків, не прагне до створення замкнутих і ексклюзивних блоків і не змушує інших брати участь у будь-яких комерційних угодах».

«Китай посилить захист прав інтелектуальної власності. Захист прав інтелектуальної власності є центральним елементом системи щодо поліпшення захисту прав власності. Вона дасть великий імпульс підвищенню конкурентоспроможності економіки Китаю. Цього року Китай реорганізує Державне управління у справах інтелектуальної власності, щоб посилити правоохоронну діяльність, значно підвищити ціну порушень і дати цілковито розкритися стримуючому ефекту відповідних законів».

«Сьогодні, коли весь світ прагне миру і розвитку, менталітет “холодної війни” і “гри з нульовою сумою” є застарілим. Щоб визирнуло сонце, потрібно, щоб хмари розсіялися. Ми повинні мати чітке уявлення про загальні закони історії і загальні тенденції світового розвитку».