Голова КНР Сі Цзіньпін запропонував заходи щодо подальшого розширення зовнішньої відкритості Китаю

5 листопада 2018 року Голова КНР Сі Цзіньпін виступив з програмною промовою на церемонії відкриття Першого китайського міжнародного імпортного ЕКСПО. У своїй промові Сі Цзіньпін запропонував заходи щодо подальшого розширення зовнішньої відкритості Китаю.

1. ПІДВИЩЕННЯ ДОХОДУ НАСЕЛЕННЯ, ЗБІЛЬШЕННЯ СПОЖИВАННЯ

Для відповідності тенденції збільшення внутрішнього споживання Китай проводить активніші та ефективніші політичні заходи, стимулює збільшення доходу жителів країни, зміцнює можливості споживання, культивує на високому рівні нові точки зростання споживання.

2. ЗНИЖЕННЯ МИТ

Китай продовжить знижувати мита, полегшувати процес митного оформлення, зменшувати інституційну вартість імпортної ланки, прискорювати розвиток нових моделей і операцій торгівлі, включаючи розвиток транскордонної електронної комерції.

3. ІМПОРТНЕ ЕКСПО БУДЕ ЛИШЕ ПОЛІПШУВАТИСЯ

Китайське міжнародне імпортне ЕКСПО необхідно проводити не лише щороку, а й з кожним роком робити його краще і ефективніше.

4. ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ВИХОДУ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В КИТАЙ ПРОДОВЖУЮТЬ СЛАБШАТИ

Китай стійко розширює відкритість фінансової індустрії, продовжує просувати процес відкритості в індустрії послуг, сільському господарстві, видобувній промисловості, виробництві, телекомунікаціях, освіті, медицині та культурі. Іноземні інвестори особливо стежать за послабленням обмежень на частку іноземного капіталу в освіті і медицині в Китаї. Очікується, що обсяг імпорту Китаєм товарів і послуг впродовж наступних 15 років перевищить відповідно 30 трлн. і 10 трлн. дол. США.

5. УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТІВ, ЗАХИСТ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Китай прискорить випуск постанов щодо іноземних інвестицій, вдосконалюватиме відкриту і прозору правову систему, пов’язану із зарубіжними країнами, а також всебічно поглиблюватиме і втілюватиме систему управління, яка поєднує національний режим на передінвестиційній стадії з негативним списком.

6. ЗАХИСТ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ВВЕДЕННЯ СИСТЕМИ ШТРАФНИХ ЗБИТКІВ

Китай захищатиме законні права та інтереси підприємств на іноземному капіталі, каратиме відповідно до закону за дії, що порушують права і інтереси зарубіжних підприємців, особливо за ті, які стосуються прав інтелектуальної власності. Китай має намір підвищувати якість та ефективність перевірки прав інтелектуальної власності, запровадить систему штрафних збитків, значно збільшить вартість порушення законів.

7. ПРОСУВАННЯ ПРОЦЕСУ БУДІВНИЦТВА ПОРТУ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ В ПРОВІНЦІЇ ХАЙНАНЬ

Китай розробить поетапні політичні заходи і систему будівництва порту вільної торгівлі в провінції Хайнань, прискорить процес створення порту вільної торгівлі з китайською специфікою.

8. ПРОСУВАННЯ ПЕРЕГОВОРІВ З БАГАТОСТОРОННІХ УГОД ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ

Китай має намір просувати раніше укладені регіональні угоди про відносини всебічного економічного партнерства, прискорювати просування переговорів з інвестиційної угоди між Китаєм і Європою, просувати процес переговорів зі створення вільної зони торгівлі між КНР, Японією та Республікою Корея.

9. ЗДІЙСНЕННЯ «ВОСЬМИ ДІЙ» ПЕКІНСЬКОГО САМІТУ ФОРУМУ КИТАЙСЬКО-АФРИКАНСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Китай буде ретельно втілювати в життя «вісім дій», які були висунуті на Саміті Форуму з китайсько-африканського співробітництва в Пекіні в 2018 році. «Вісім дій» включають стимулювання виробництва, з’єднання інфраструктури, сприяння розвиткові торгівлі, зелений розвиток, створення потенціалу, розвиток охорони здоров’я, підтримання гуманітарних контактів, збереження миру і стабільності.

10. ТРИ ЗАХОДИ З ВИЯВЛЕННЯ ВАЖЛИВОЇ РОЛІ ШАНХАЮ У ЗОВНІШНІЙ ВІДКРИТОСТІ

Шанхайську пілотну зону вільної торгівлі буде розширено за рахунок нової ділянки, буде заохочуватися і підтримуватиметься сміливий пошук нових рішень з боку Шанхая для просування лібералізації та спрощення процедур у сфері інвестицій та торгівлі з тим, щоб Шанхай зміг накопичити досвід, який може бути розтиражований і поширений на інші частини Китаю.

У Китаї вирішено запустити на Шанхайській фондовій біржі секцію науково-технологічних інновацій та експеримент із системою реєстрації лістингових компаній. Шанхаю надаватимуть підтримку в перетворенні на міжнародний фінансовий центр і науково-інноваційний хаб, у постійному вдосконаленні фундаментальних інститутів ринку капіталу. Підтримка також надаватиметься інтегрованому розвиткові регіону дельти Янцзи з підвищенням його до рівня національної стратегії.

Джерело: «Женьмінь жибао» онлайн – http://russian.people.com.cn/n3/2018/1106/c31521-9515541.html