Голова КНР Сі Цзіньпін про «відкритість Китаю»

За 40 років здійснення Політики реформ і відкритості Китай безперервно розширює свою відкритість зовнішньому світові. Після 18-го з’їзду Комуністичної партії Китаю ЦК КПК на чолі з головою КНР Сі Цзіньпіном продовжує дотримуватися основного курсу відкритості зовнішньому світові, безперервно вдосконалює теорію відкритості та практичної інноваційності. У цій сфері країна домоглася помітних успіхів. Виступи Голови КНР Сі Цзіньпіна про відкритість Китаю до зовнішнього світу показують перспективи подальшого розвитку країни у нову епоху відкритості.

ДОТРИМУВАТИСЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ВІДКРИТОСТІ ЗОВНІШНЬОМУ СВІТОВІ

«Відкритість зовнішньому світові є основою державної політики Китаю. Політика Китаю щодо залучення іноземних капіталів залишається незмінною, захист законних прав та інтересів підприємств з іноземними інвестиціями залишається незмінним, надання якісніших послуг підприємствам з інших країн для відкри тя бізнесу в Китаї також залишається незмінним»

(з промови Сі Цзіньпіна у штаті Вашингтон на прийомі, влаштованому спільно місцевою адміністрацією і дружніми організаціями США, 22 вересня 2015 року).

«Китай повинен завжди прагнути до нових знань. Незалежно від того, яким є рівень розвитку країни, Китай буде старанно вчитися у людей з різних країн світу, більш відкрито та інклюзивно зміцнювати взаємну терпимість з іншими країнами світу, а також взаєморозуміння і взаємний обмін, щоб підняти відкритість зовнішньому світові на новий рівень»

(з промови Сі Цзіньпіна на симпозіумі іноземних експертів 22 травня 2014 року в Шанхаї).

БУДУВАТИ ВІДКРИТУ СВІТОВУ ЕКОНОМІКУ

«У сучасних реаліях Китай неухильно дотримується відкритості зовнішньому світові. Перед невизначеністю і нестабільністю зростання світової економіки Китай дотримується шляху відкритості, співпраці та взаємної вигоди. Китай наполегливо захищає світову економіку відкритого типу і багатосторонню торговельну систему, виступає проти однобічності та протекціонізму»

(з виступу Сі Цзіньпіна 3 вересня 2018 року на церемонії відкриття Пекінського саміту Форуму китайсько-африканського співробітництва).

«Ми повинні дотримуватися концепції відкритості, узгодженості, взаємної вигоди і взаємовигідного співробітництва, відкидати вузьку політику егоїзму і короткозорості, захищати правила Світової організації торгівлі, підтримувати багатосторонню торговельну систему і будувати відкриту світову економіку»

(з виступу Сі Цзіньпіна на 18-му засіданні Ради глав держав-членів Шанхайської організації співпраці 10 червня 2018 року).

ШЛЯХ ВІДКРИТОСТІ – «ОДИН ПОЯС, ОДИН ШЛЯХ»

«В процесі відкритості зовнішньому світові Китай продемонстрував свою роль великої держави – починаючи із залучення в країну інвестицій до виходу за кордон, від вступу до Світової організації торгівлі до висунення ініціативи “Один пояс, один шлях”, – Китай зробив великий внесок у подолання фінансової кризи в Азії та світової фінансової кризи. Впродовж багатьох років внесок Китаю в зростання глобальної економіки перевищував 30% на рік. Китай став основним стабілізатором і джерелом рушійної сили світового економічного зростання, сприяв великій справі – збереження миру та розвитку людства»

(з виступу Сі Цзіньпіна 10 квітня 2018 року на церемонії відкриття Боаоського азіатського форуму).

«Ми повинні перетворити “Один пояс, один шлях” на дорогу до відкритості. Відкритість веде до прогресу, а ізоляція – до відсталості. Відкритість для країни можна порівняти з лялечкою, яка намагається вирватися зі свого кокона і перетворитися на метелика. Так, в найближчій перспективі буде важко і болісно, але нове життя народжується в муках. Ініціатива “Один пояс, один шлях” повинна бути відкритою і доступною, і лише в цьому разі будуть можливими економічне зростання та збалансований розвиток»

(з промови Сі Цзіньпіна 14 травня 2017 року на церемонії відкриття Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях»).

«Після висунення Китаєм ініціативи “Один пояс, один шлях” дуже багато країн високо оцінили цю ініціативу та з ентузіазмом на неї відгукнулися. Ініціатива “Один пояс, один шлях” стає планом Китаю для участі в глобальній відкритій співпраці, для поліпшення глобальної системи управління економікою, для сприяння спільному розвиткові, процвітанню всього світу і побудови спільноти єдиної долі»

(з промови Сі Цзіньпіна на симпозіумі на честь 5-ліття ініціативи «Один пояс, один шлях» 27 серпня 2018 року).

ДОСЯГНЕННЯ ВАГОМІШОЇ ВЗАЄМНОЇ ВИГОДИ

«Перебуваючи на новій відправній точці, ми будемо неухильно розширювати відкритість зовнішньому світові і домагатися вагомішої взаємної вигоди. Проводити відкриту стратегію взаємної вигоди і спільного виграшу, постійно створювати всеосяжнішу і глибшу структуру відкритості, це стратегічний вибір Китаю. Процес відкритості Китаю зовнішньому світові не припиниться і, звичайно, не буде звернений назад»

(з промови Сі Цзіньпіна 3 вересня 2016 року на церемонії відкриття Ділового саміту G20).

«Ми будемо неухильно проводити відкриту стратегію взаємної вигоди і спільного виграшу, продовжимо запозичувати досвід інших країн і надамо можливість Китаю краще розвиватися та бути корисним усьому світові»

(з виступу Сі Цзіньпіна на симпозіумі китайських і американських підприємців в Сіетлі 23 вересня 2015 року).

Джерело: Міжнародне радіо Китаю – http://russian.cri.cn/news/homeList/380/20181009/193285.html