Міністр інфраструктури України В. В. Омелян

Шановні колеги, дорогі друзі!

Сьогодні ми відзначаємо вкрай важливу подію і поважну дату – 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм.

Китай був однією з перших держав, яка визнала незалежну Україну. І дуже приємно, що протягом двадцяти п’яти років Китай був, є і залишається великим другом і надійним партнером України.

Ми надзвичайно цінуємо ту високу довіру, яка панує в двосторонніх взаєминах наших країн. І ми сподіваємося, вона збережеться на десятиліття і століття в майбутньому.

Для України дуже важлива виважена позиція Китаю у питаннях міжнародної політики та підтримка Китаєм територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

Ми маємо скористатися тим кращим, що вже є в нашому спільному досвіді, для наповнення наших відносин щоразу новим культурним та економічним змістом. Великі перспективи має взаємодія в транспортній та інфраструктурній галузях. Україна, як країна високого транзитного потенціалу, може запропонувати надійний коридор для пасажирів та вантажів для розвитку Великого Шовкового Шляху між Європою та Китаєм.

Українсько-китайська дружба міцна та надійна. Вона закладена у попередні роки лідерами наших країн, представниками наших народів. Нині ми маємо наповнювати її новим практичним змістом, що принесе економічне зростання нашим країнам.

Україна завжди буде зацікавлена у поглибленні економічної співпраці з Китаєм. Для України така співпраця означає модернізацію і розвиток – як через вивчення китайського досвіду, так і через спільну реалізацію проектів різного масштабу.

Переконаний, що Китай завжди буде головним і найбільшим партнером України на Сході, і з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм хочу побажати нашим народам процвітання і добробуту!

Міністр інфраструктури України

Володимир Омелян

 

尊敬的同事们,亲爱的朋友们!

今天我们要庆祝一个极为重要的节日——乌克兰和中国建交25周年。

中国是最早承认乌克兰独立的国家之一。我很高兴,在这25年里,中国一直是乌克兰最友好的朋友和可靠的合作伙伴。

我们特别珍视两国关系中的高度互信,希望这样的互信在未来数十年,甚至数个世纪后仍将得以保持。

对于乌克兰来说,中国在国际上秉承支持乌克兰主权和领土完整的立场至关重要。

我们要充分发挥和利用共同的经验和优势,为双边关系赋予新的文化和经济内涵。两国在交通和基础设施建设领域有着更广阔的合作前景。乌克兰作为过境运输潜力巨大的国家,可以在伟大的丝绸之路上成为联结欧洲和中国之间可靠的客运和货运走廊。

乌克兰与中国之间有着坚固而可靠的友谊。双边友谊是由两国历任领导人和双方民间的代表们不断努力而建立的。我们将会不断充实双边务实合作,服务于两国经济发展。

乌克兰一直致力于深化与中国的经济合作。对乌克兰来说,这种合作意味着现代化的改革和发展——既继承中国的发展经验,又能共同实施规模不同的合作项目。

我相信,中国将永远是乌克兰在东方最主要和最可靠的合作伙伴。值此乌克兰和中国建交25周年之际,祝愿我们两国人民富裕幸福!

乌克兰基础设施部长

弗拉基米尔•奥梅良