Віктор Кіктенко перший з українців отримав «Спеціальну книжкову премію Китаю»

22 серпня 2017 року в Пекіні (КНР) відбулося нагородження переможців 11-ї Спеціальної книжкової премії Китаю, одним із яких став науковець нашої Академії.

«Спеціальну книжкову премію Китаю» було засновано китайським урядом у 2005 р. – як національну премію за значний внесок іноземних громадян у просування Китаю та його культури в світі, перекладання й видання китайських книг за кордоном. Відзнака є найвищою книжковою премією Китаю для іноземців. Нею нагороджують авторів, перекладачів і видавців. На сьогодні це – 88 переможців із 40 країн світу. 2014 року в межах премії було запроваджено номінацію «Спеціальна книжкова премія Китаю для молодих науковців». Рішення про нагородження ухвалює відповідний комітет Головного державного управління Китайської Народної Республіки із питань преси, друку, радіомовлення, кінематографії і телебачення. Церемонія нагородження проходить під час щорічного Пекінського міжнародного книжкового ярмарку.

22 серпня 2017 року премію вручали вже водинадцяте – 20 особам із 17 країн. Уперше серед нагороджених – українець: президент Української асоціації китаєзнавців, завідувач відділу Далекого Сходу Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, старший науковий співробітник доктор філософських наук Віктор Кіктенко переміг у номінації «Спеціальна книжкова премія Китаю для молодих науковців». Крім України, цьогоріч уперше відзначено й представників Албанії, Австрії та Лівану.

Переможців нагороджувала віце-прем’єр Державної ради КНР, член Політбюро Центрального комітету Комуністичної партії Китаю доктор юридичних наук пані Лю Яньду.

Церемонія нагородження проходила в Домі народних зборів – будівлі китайського парламенту. На заході були присутні не лише китайські діячі науки та культури, а й іноземні дипломати. Подія широко висвітлювался китайськими ЗМІ (зокрема, телеканалом CCTV1).

Щиро вітаємо лауреата й зичимо йому нових дослідницьких звершень!

Прес-служба Національної академії наук України