У Києві відбулося урочисте відкриття Тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях»

 

chevron-right chevron-left

24 квітня 2017р. у Києві в Українському домі пройшла урочиста церемонія відкриття Тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях». На заході були присутні Посол КНР в Україні пан Ду Вей, перша леді України М.А. Порошенко, почесний голова Союзу міст Шовкового шляху Всесвітньої асоціації китайської традиційної медицини, екс-міністр охорони здоров’я КНР пан Чжан Венькан, перший президент України Л.М. Кравчук, президент України В.А. Ющенко, віце-прем’єр-міністр та міністр регіонального розвитку Г.Г. Зубко, генеральний прокурор України Ю.В. Луценко, міністр молоді та спорту І.О. Жданов, міністр освіти та науки Л.М. Гриневич та інші діячі китайсько-українських відносин, представники ЗМІ, представники китайських емігрантів в Україні, китайських підприємств та китайські студенти-волонтери. Загальна кількість гостей склала більше 300 осіб.

Відкриття пройшло під урочисте підняття стягів та гімни обох країн. Посол КНР в Україні перший виступив з промовою. Він заявив, що цей Тиждень китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях» насправді є святкуванням 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм, а також є заходом, що заохочуватиме до участі у Форумі міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях» і є бенкетом та рукостисканням культур. Посол висловив сподівання, що діалог між культу рами, співпраця між підприємствами, діалог між містами, молодіжний форум та інші головні заходи, що пройдуть в рамках цього Тижня завершуються повним успіхом.

Перша леді М. А. Порошенко у своїй промові зазначила, що цей тиждень культурного обміну «Один пояс, один шлях», влаштований у рік 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм, має велике значення. 25 років дружби заклали міцний фундамент для майбутнього розвитку китайсько-українських відносин. Вона висловила віру в те, що «Один пояс, один шлях» стане вузлом між двома країнами, який ще тісніше пов’яже Київ і Пекін.

На церемонії відкриття – трупа з Центральної консерваторії КНР, інші китайські і українські музики та митці, які демонстрували такі види мистецтва як народна музика, хор без музичного супроводу, малювання на піску, дитячий спів тощо. Головні гості також відвідали виставку картин, влаштовану Центральною художньою академією КНР.

Цей Тиждень китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях» був влаштований спільно із Центральною академією художніх мистецтва КНР, Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури України, Союзом міст Шовкового шляху Всесвітньої асоціації китайської традиційної медицини та іншими організаціями. Захід тривав з 24 по 30 квітня. На заході були представлені картини, музика, каліграфія, фарфор, шовк, чай, китайська медицина та інші найкращі складові китайської культури. На цьому заході вперше усі види мистецтв китайської культури були разом представлені в Україні. Окрім цього, під час проведення заходу були влаштовані форум: для підприємців, молодіжний форум, день міста та інші заходи. Тиждень культурного обміну отримав активну підтримку та гарячі вітання від представників громадськості та інтелігенції, активно висвічувався в українських ЗМІ.

Переклад з кит.: Тимченко Д.О.