У Києві пройшов Перший китайсько-український молодіжний форум «Один пояс, один шлях: від Янцзи до Дніпра»

29 квітня 2017 року в Києві було проведено Перший китайсько-український молодіжний форум «Один пояс, один шлях: від Янцзи до Дніпра», що завершив Тиждень китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях». У форумі взяли участь по над 200 осіб, зокрема Надзвичайний та Повноважний посол КНР в Україні Ду Вей, почесний Голова асоціації китайської традиційної медицини Союзу міст Шовкового шляху, екс-міністр охорони здоров’я КНР Чжан Венькан, директор Китайського-міжнародного центру взаємодії молоді Чжу Ліцзянь, Голова департаменту «Один пояс, один шлях» Цзя Тєсун, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, радник з міжнародних питань Андрій Вітренко, а також китайська і українська молодь, представники ЗМІ, китайці-емігранти та студенти-волонтери.

У своїй урочистій промові пан посол Ду Вей наголосив, що надії та майбутнє дружби між Китаєм та Україною покладено на молодь. Сьогодні смолоскип китайсько-української дружби передається саме мо лодому поколінню. Він висловив сподівання на те, що молодь Китаю та України плекатиме найкращі традиції старшого покоління, розкриватиме власні інтелектуальні здібності, наполегливо розвиватиме дружні відносини між Китаєм та Україно, своєю молодістю, наснагою та силами відкриє блискучі перспективи наступних 25 років.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко передав вітальне слово, бажаючи успіху у проведенні молодіжного форуму. У своїй урочистій промові Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов зауважив, що молодь – це рушійна сила інновацій, надія нації. Сьогодні успіх молоді представлятиме майбутній успіх країни. Молодіжний форум – це прекрасна можливість для китайської та української молоді об мінятися думками, поглибити порозуміння, зміцнити дружбу. Він висловив упевненість у тому, що цей за хід додасть нових сил розвитку відносин двох країн.

Пан Посол Ду Вей та Міністр молоді та спорту Ігор Жданов обмінялись прапорами форуму, а також сфотографувалися на згадку з усіма учасниками церемонії відкриття. Згодом розпочалася робота у чотирьох напрямах, що були схвально сприйняті представниками молоді: робота з молоддю, діалог Східної та Західної культур, молодіжні стартапи та зайнятість, а також здоровий спосіб життя.

Переклад з кит.: Стрижак О.О.