Промова Посла КНР в Україні пана Ду Вея на церемонії відкриття Тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях»

Шановні гості, доброго дня!

Сьогодні нарешті розпочинається довгоочікуваний Тиждень китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях». Це не лише бенкет культури, а «рукостискання» наших цивілізацій. З повагою від імені Посольства КНР в Україні урочисто вітаю відкриття Тижня культурного обміну.

«Один пояс, один шлях» – це концепція міжнародного співробітництва, яка була висунута Головою КНР Сі Цзіньпіном. Ця ініціатива ґрунтується на таких принципах: «спільного обговорення, спільного будівництва, спільного користування»; реалізовує такі шляхи, як «канал політичної комунікації, канал взаємозв’язку інфраструктури, канал безперешкодної торгівлі, канал фінансування та канал зближення народів»; прагне спільного розвитку та спільного виграшу співробітництва.

Ініціатива «Один пояс, один шлях» започаткована в Китаї, а її можливості належать світові і звісно – Україні. Україна – це одна з 65 країн уздовж «Одного поясу, одного шляху», що однією з перших була затверджена китайською стороною. Через 20 днів у Пекіні урочисто почне роботу Форум міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях». С.І. Кубів, перший віце-прем’єр міністр України, очолюватиме українську делегацію і братиме участь у засіданнях саміту. Цьогорічний тиждень культурного обміну – це не тільки святкова подія, присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною, а й підготовка до Форуму «Один пояс, один шлях».

Культура – це фактор, що зближує серця народів. Інтерес українців до китайської культури справляє глибоке враження. Цьогорічний тиждень культур

ного обміну зосередиться на демонстрації головних елементів китайської культури, включаючи живопис, музику, каліграфію, кераміку і фарфор, шовк, чайну церемонію, а також дивовижну китайську традиційну медицину. Можна сказати, що китайська культура в повному складі вперше заходить в Україну.

Підприємництво – це сутність ділового співробітництва. Великі підприємства посідають сильні позиції, проте середній та малий бізнес мають більше життєвих сил. Мета підприємницького форуму в рамках цьогорічної події – це створення платформи співпраці для середнього та малого бізнесу Китаю та України. Сподіваюсь, що підприємці обох країн скористаються цією можливістю та зануряться у переговори та цілеспрямоване спілкування, нададуть нових сил діловому співробітництву.

Місто – це передова дружнього обміну/комунікації. Відповідні міста обох сторін, користуючись нагодою Днем міст китайсько-українського «Шовкового шляху», встановлять дружні відносини, що сприятиме зрушенню центру тяжіння співробітництва між двома країнами, що наблизить його до народу та зробить більш популярним.

Молодь – майбутнє нації. Цьогорічний тиждень культурного обміну закінчуватиметься молодіжним форумом, зміст якого – орієнтація на майбутнє. Маю надію, що форум накопичуватиме знання молоді та розвиватиме дружбу нових поколінь.

Вельми дякую всім, хто підтримав цей захід, бажаю успіхів у проведенні Тижня культурного обміну!

Переклад з кит.: Стрижак О.О.