Промова Посла КНР в Україні пана Ду Вея на Першому китайсько-українському молодіжному форумі «Один пояс, один шлях: від Янцзи до Дніпра»

Шановний голово Чжан Венькан, міністре І.О. Жданов, раднику Андрію Вітренко.

Шановна молодь:

Я щасливий бути присутнім на сьогоднішньому молодіжному форумі. Перебуваючи серед молоді, я і сам відчув себе молодим.

Чому ми спеціально спланували провести молодіжний форум перед закриттям Тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях»? Саме тому, що надії та майбутнє дружби між Китаєм та Україною ми покладаємо на молодь.

Цього року відзначається 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною, а 25 років – це якраз і є вік одного покоління. Цього року першому президенту України пану Кравчуку, який на власні очі спостерігав встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною, виповнилось 83 роки. Під час фотографування на церемонії відкриття Тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, один шлях» пан Кравчук стояв біля мене, міцно тримаючи моє плече. Я дивився на його сиве волосся, й моє серце переповнялося теплом та зворушенням.

Кожне покоління має своє призначення, кожне покоління несе свою відповідальність. Сьогодні смолоскип китайсько-української дружби передається в руки молодого покоління. Сподіваюсь, що молодь Китаю та України плекатиме найкращі традиції старшого покоління, розкриватиме власні інтелектуальні здібності, наполегливо розвиватиме дружні відносини між Китаєм та Україною, щоб своєю молодістю, наснагою та силами відкрити блискучі перспективи наступних 25 років. 

Бажаю успіху в проведенні молодіжного форуму.

Бажаю вічного процвітання китайсько-української дружби!

Переклад з кит.: Стрижак О.О.