Посол КНР в УКРАЇНІ пан ДУ ВЕЙ відвідав гала-концерт китайських студентів, приурочений до СВЯТА ВЕСНИ-2018

  

9 лютого 2018 року у стінах Київського університету імені Бориса Грінченка відбулися урочистості з нагоди святкування Свята Весни (Нового року) китайськими студентами, які навчаються в Україні. У заході взяли участь Посол КНР в Україні Ду Вей, ректор Київського університету ім. Б.Грінченка Віктор Огнев’юк, дипломатичні представники Посольства КНР в Україні, китайські абітурієнти, представники китайської діаспори, представники ЗМІ, на святі були присутніми 400 осіб.

Спочатку з вітальною промовою виступив Посол Ду Вей, він зазначив, що надзвичайно радий бути присутнім на урочистому вечорі китайських студентів з нагоди Свята Весни. Наближається кінець року, святкові заходи відбуваються один за одним, відчуття наближення свята у Києві щодалі, стає відчутнішим. Сум за Батьківщиною, рідними місцями та родиною щодаліглибшає. В Україні відстань між серцями представників китайської діаспори набагато ближча. Сподіваюсь, що в новому році численні абітурієнти, які навчаються в Україні, старанно оволодіватимуть знаннями, будуть наполегливими задля своїх батьків та на славу Батьківщини.

Пан Ду Вей відзначив, що Україна – батьківщина Павки Корчагіна. «Як гартувалася сталь» – ця революційна канонічна книга надихала кілька поколінь китайців. Він, процитувавши на сцені відомий вислів з твору, закликав присутніх в майбутньому, згадуючи минулі події життя в Україні, досягти усього, щоб пізніше не шкодувати про даремно втрачений час та не соромитись відсутності досягнень.

Ректор університету пан Віктор Огнев’юк зазначив, що традиції святкування Нового року китайською нацією мають давню історію і передавалися з покоління в покоління. Китайський народ показує нам, що лише за умови збереження національних традицій та дотримання власного шляху розвитку можливе здійснення відродження нації. Ініціатива “Один пояс, один шлях” об’єднала народи двох країн, допомагаючи один одному та розвиваючись разом. Я впевнений, що Китай та Україна зможуть рука об руку, плече до плеча спільно створювати краще майбутнє.

Цьогорічний гала-концерт, присвячений Святу Весни, був організований відділом освіти Посольства КНР в Україні та проведений спільно з Українською асоціацією китайських абітурієнтів. Студенти порадували присутніх святковими піснями та танцями, глибоким виконанням хорового співу, майстерною грою на музичних інструментах, граціозним виконанням народних танців, вражаючими виставами тощо. Київський університет ім. Б.Грінченка, у свою чергу, підготував запальний український танок – гопак. Атмосфера вечора була теплою і радісною, гості свята брали активну участь в інших заходах вечора. Глядачі – представники обох країн разом вітали наближення китайського Нового року.