Перелік результатів високорівневого Форуму міжнародного співробітництва «Одного поясу, Одного шляху»

У 2013 році голова Китаю Сі Цзіньпін виніс важливу ініціативу співробітництва у сфері спільного будівництва Економічного поясу Шовкового шляху та Морського Шовкового шляху ХХІ сторіччя. Більше ніж три роки потому, прогрес будівництва «Одного поясу, одного шляху» був успішним, були отримані значні результати, міжнародна спільнота позитивно сприйняла та високо оцінила ініціативу. З 14 по 15 травня 2017 року Китай провів у Пекіні Форум міжнародного співробітництва «Одного поясу, одного шляху». Ця зустріч стала інтернаціональною урочистою подією спільного обговорення, спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху», спільного користування результатами взаємовигідного співробітництва, а також посилила міжнародну співпрацю, стала важливою платформою, на якій зрощувалися зустрічні стратегії розвитку. Напередодні та під час проведення Форуму уряди, місцеві громади та підприємства усіх причетних країн досягли низки консенсусів у співробітництві, провели низку важливих заходів та отримали низку ділових результатів. Китайська сторона провела впорядкування та узагальнення репрезентативних результатів, сформувала перелік результатів Форуму. Перелік охоплює п’ять основних напрямів: політичної комунікації, взаємозв’язку інфраструктури, безперешкодної торгівлі, фінансування, комунікації народів, в цілому є 76 позицій та більш ніж 270 конкретних результатів.

1. Сприяння зрощенню стратегій та тісної політичної комунікації

1) Уряд Китаю з урядами таких країн як Монголія, Пакистан, Непал, Хорватія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Албанія, Східний Тимор, Сінгапур, М’янма, Малайзія підписали міжурядові меморандуми про взаєморозуміння зі співробітництва «Одного поясу, одного шляху».

2) Уряд Китаю з такими міжнародними структурами як Програма розвитку ООН, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку, Програма ООН з планування населених пунктів, Дитячий фонд ООН, Фонд Організації Об’єднаних Націй з народонаселення, Конференція ООН з торгівлі та розвитку, Всесвітня організація охорони здоров’я, Всесвітня організація інтелектуальної власності та Інтерпол, підписали документи про співробітництво «Одного поясу, одного шляху».

3) Уряд Китаю підписав з урядом Угорщини меморандум про взаєморозуміння зі спільного складання плану китайсько-угорського співробітництва, а також з урядами Лаосу, Камбоджі підписано план двостороннього співробітництва зі спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху».

4) Міністерства уряду Китаю підписали документи про співробітництво «Одного поясу, одного шляху» з такими міжнародними організаціями як Економічна комісія ООН для Європи, Всесвітній економічний форум, Міжнародний союз автомобільного транспорту, Міжнародний торговий центр, Міжнародний союз електрозв’язку, Міжнародна організація цивільної авіації, Альянс цивілізацій при ООН, Міжнародна організація з розвитку права, Всесвітня метеорологічна організація, Міжнародна морська організація.

5) Державний комітет Китаю у справах розвитку та реформування з Міністерством економічного роз-витку Греції підписав «План китайсько-грецького співробітництва у ключових сферах 2017-2019 рр.»

6) Державний комітет Китаю у справах розвитку та реформування з Міністерством промисловості та торгівлі Чехії підписали меморандум про взаєморозуміння у спільній координації співробітництва та реалізації проектів у рамках ініціативи «Одного поясу, одного шляху».

7) Міністерство фінансів Китаю з міністерствами фінансів відповідних країн спільно узгодили «Керуючі принципи фінансування «Одного поясу, одного шляху».

8) Відповідні органи уряду Китаю опублікували «Спільне будівництво «Одного поясу, одного шляху»: концепція, практика та внесок Китаю», «Стимуляція бачення та дій у співробітництві у сфері ресурсів «Одного поясу, одного шляху», «Стимуляція бачення та дій по співробітництву в області сільського господарства «Одного поясу, одного шляху»», «Інструкції, провідні зауваження щодо будівництва зеленого «Одного поясу, одного шляху», «Концепція співробітництва на морі у будівництві «Одного поясу, одного шляху» та інші документи.

9) Форум міжнародного співробітництва «Одного поясу, одного шляху» буде проводитись у встановлений час, а також буде створено консультативний комітет Форуму, Канцелярію по зв’язках Форуму тощо.

10) Державний комітет Китаю у справах розвитку та реформування створив центр стимулювання будівництва «Одного поясу, одного шляху», офіційно стартував сайт «Одного поясу, одного шляху», опубліковані показники морської торгівлі.

2. Поглиблення проектної співпраці та сприяння реалізації зв’язків

1) Уряд Китаю підписав Угоди про міжнародні перевезення та стратегічне стикування з урядами Узбекистану, Туреччини та Білорусі.

2) Уряд Китаю підписав з урядом Таїланду міжурядову угоду про мирне використання атомної енергетики.

3) Уряд Китаю підписав з урядом Малайзії меморандум про взаєморозуміння у сфері водних ресурсів.

4) Державний комітет Китаю у справах розвитку та реформування з Міністерством планування розвитку та реформування Пакистану підписали меморандум про реконструкцію та підвищення рівня першої залізничної магістралі Пакистану у рамках Китайсько-пакистанського економічного коридору та співробітництво зі створення нового сухопутного терміналу Хавеліан. Національне управління залізницею Китаю з Міністерством залізничного транспорту Республіки Пакистан підписали угоду про реконструкцію та підвищення рівня першої залізничної магістралі Пакистану у рамках Китайсько-пакистанського економічного коридору та співробітництва по створенню нового сухопутного терміналу Хавеліан.

5) Уряд Китаю з Міністерством суспільної інфраструктури та транспортування Камбоджі підпиcали меморандум про посилення співробітництва у сфері інфраструктури.

6) Міністерство промисловості та інформатизації Китаю з Міністерством зв’язку та інформаційних технологій Афганістану підписали «Меморандум про спів-робітництво у сфері інформаційних технологій».

7) Міністерство транспорту Китаю з відповідними міністерствами Камбоджі, Пакистану та М’янми підписали документи про співробітництво у сфері транспорту «Одного поясу, одного шляху».

8) Міністерство водного господарства Китаю та Міністерство охорони довколишнього середовища Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері водних ресурсів.

9) Китайське національне агентство з енергетики та Канцелярія енергоресурсів Відомства з охорони довколишнього середовища, транспорту, енергоресурсів та телекомунікацій Швейцарської Конфедерації підписали дорожню карту зі співробітництва у сфері енергоносіїв; із Міністерством гідроенергетики Пакистану підписано меморандум про проект дамби Діамер-Бха-ша та дорожню карту з планування та дослідження гідроенергетики в північному Пакистані, а також Угоду про встановлення переліку проектів з енергоресурсів в економічному коридорі між Китаєм та Пакистаном.

10) Китайське державне океанічне управління та Міністерство охорони довколишнього середовища Камбоджі підписали протокол про створення спільної китайсько-камбоджійської океанічної спостережної станції.

11) Головне правління залізничних шляхів Китаю та залізничні компанії відповідних країн підписали «Угоду про поглиблення співробітництва з рейсів у Центральній Європі між залізницями Китаю, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Монголії, Польщі та Росії».

12) Державний банк розвитку Китаю та ООО Швидкісна залізниця Індонезія-Китай підписали угоду про фінансування проекту швидкісної залізниці Джок’якарта-Бандунг та угоди про фінансування базової інфраструктури у сфері портів, електроенергетики, промислових парків із відповідними органами Шрі-Ланки, Пакистану, Лаосу та Єгипту.

13) Експортно-імпортний банк Китаю та Міністерство фінансів Сербії підписали угоду про позику для будівництва ділянки Белград – Стара Пазова швидкісного залізничного сполучення між Сербією та Угорщиною; з Міністерством економіки та фінансів Камбоджі, Міністерством фінансів Ефіопії, з державним підприємством «Автодор» Казахстану підписано угоди про проектне фінансування будівництва шосе; з Міністерством фінансів В’єтнаму підписано угоду про проектне фінансування будівництва легкого наземного рейкового транспорту; із Сербською телекомунікаційною компанією «Телеком Сербія» підписано проектний договір з телекомунікації; із Міністерством фінансів Монголії підписано проектний договір з будівництва моста; із аеропортом міста Янгон, М’янма, підписано угоду про позику на проект з розбудови та реконструкції аеропорту; із Міністерством фінансів Кенії підписано угоду про позику для проекту терміналу внутрішньо-континентального контейнерного порту.

14) Організація розвитку та кооперації зі всесвітнього енергетичного взаємозв’язку GEIDCO та Департамент з економічних та соціальних питань ООН, Економічно-соціальний комітет Азіатсько-Тихоокеанського Регіону ООН, Ліга арабських держав, Африканський союз, Бюро з питань управління електромережами Ради співробітництва арабських держав Персидської затоки підписали меморандуми про співробітництво у сфері енергоносіїв.

3. Розширення промислових інвестицій, забезпечення вільної комерції

1) Уряди Китаю та Пакистану, В’єтнаму, Камбоджі, Лаосу, Філіппін, ІндонезіЇ, Узбекистану, Білорусі, МонголіЇ, КеніЇ, ЕфіопіЇ, Фіджі, Бангладеш, Шрі-Ланки, М’янми, МальдівськоЇ Республіки, Азербайджану, ГрузіЇ, ВірменіЇ, Афганістану, АлбаніЇ, Іраку, Палестини, Лівану, БосніЇ та Герцеговини, ЧорногоріЇ, СиріЇ, Таджикистану, Непалу, СербіЇ та інших 30-ти краЇн підписали угоди про торговельне співробітництво.

2) Уряди Китаю та ГрузіЇ підписали угоду про вільну торгівлю.

3) Уряди Китаю та Шрі-Ланки підписали рамкову угоду про сприяння інвестиціям та економічну співпрацю.

4) Уряди Китаю та Афганістану підписали угоду про співробітництво та взаємну допомогу у митній справі.

5) Міністерство торгівлі Китаю та відповідні міністерства і міжнародні організаціЇ більш ніж 60 краЇн проголосили про співробітництво у сприянні ініціативі вільноЇ торгівлі «Один пояс, один шлях».

6) Міністерство торгівлі Китаю та Міністерство економіки Молдови підписали меморандум про завершення техніко-економічного обґрунтування угоди про вільну торгівлю між Китаєм та Молдовою; з Управлінням зовнішніх відносин Монголії підписано меморандум про початок комплексного аналізу техніко-економічного обґрунтування угоди про вільну торгівлю між Китаєм та Монголією.

7) Міністерство торгівлі Китаю та Міністерство промисловості Непалу підписали меморандум про створення зони міжнародного економічного співробітництва між Китаєм та Непалом; з Міністерством торгівлі М’янми підписано меморандум про створення зони прикордонного економічного співробітництва між Китаєм та М’янмою.

8) Міністерство торгівлі Китаю та Міністерство стратегічного розвитку та міжнародної торгівлі Шрі-Ланки підписали середньо- і довгостроковий план з інвестицій та економічного розвитку технічного співробітництва; з Міністерством економіки Киргизстану підписано план співробітництва у сприянні розвитку середнього та малого бізнесу; з Міністерством промисловості та торгівлі Чеської Республіки, Міністерством зовнішніх відносин та міжнародної економіки Угорщини підписали меморандум про співробітництво мало-го та середнього бізнесу; з Міністерством промисловості та торгівлі В’єтнаму підписано меморандум про співробітництво в галузі електронної комерції.

9) Державний комітет з розвитку та реформ Китаю та Міністерство економіки Киргизстану підписали меморандум про спільне посилення виробничих потужностей та інвестиції у ключові проекти співробітництва; з Міністерством економіки Об’єднаних Арабських Еміратів підписано рамкову угоду про посилення виробничих потужностей та інвестиційне співробітництво.

10) Міністерство сільського господарства Китаю та Міністерство сільського господарства та екології Сербії підписали меморандум про визначення плану дій щодо торгово-економічних інвестицій у сільському господарстві; з Міністерством сільськогосподарського виробництва Аргентини підписано план дій зі стратегій співробітництва у сільськогосподарській галузі; з Міністерством сільського господарства Чилі підписано п’ятирічний план підвищення рівня аграрного співробітництва у 2017-2021 рр.; з Міністерством сільського господарства та меліорації Єгипту підписано 3-річний план дій співробітництва у сфері сільського господарства у 2018-2020 рр.

11) Головне митне управління Китаю та відповідні митні органи Казахстану, Нідерландів, Польщі та інших країн підписали документ з митного співробітництва, поглиблення співпраці з впровадження на митниці принципів «Обміну інформацією, обопільного визнання контролю та регулювань, взаємодопомоги у виконанні законів».

12) Головне митне управління Китаю та Міжнародна організація автотранспортної галузі IRU підписали документ про співробітництво у будівництві великої транзитної дороги для міжнародних вантажних перевезень та втілення «Пакту про міжнародний авто-мобільний транспорт».

13) Головне державне управління з контролю якості, інспекції та карантину Китаю та відповідні органи Монголії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Норвегії, Ірландії, Сербії, Нідерландів, Аргентини, Чилі, Танзанії та інших країн, підписали угоди про співробітництво з контролю та карантинного нагляду; з Організацією з розвитку промисловості ООН та відповідними міністерствами України та Аргентини підписано угоди про співробітництво у сфері стандартів, вимірювання, легалізації, санкціонування та інших державних технологічних засад якості; з відповідними державними органами Росії, Білорусі, Сербії, Монголії, Камбоджі, Малайзії, Казахстану, Ефіопії, Греції, Швейцарії, Туреччини та інших країн, підписано «Спільну ініціативу з посилення співпраці зі стандартизації та сприяння розбудові проекту «Один пояс, один шлях».

14) Експортно-імпортний банк Китаю та міністерства фінансів Білорусі, Камбоджі, Ефіопії, Лаосу, Кенії, Монголії, Пакистану підписали угоди про кредитування проектів індустріального парку, передачі електроенергії, вітроенергетики, дамби, супутника, заводу гідравлічних машин тощо; з відповідними підприємствами Єгипту, Бангладеш, Узбекистану, Саудівської Аравії підписано угоди про кредитування проектів оновлення та реконструкції електромереж, вугільної електростанції, реконструкції вугільних шахт, шинного заводу тощо; зі Столичним банком та трастовою компанією Філіппін підписано рамкову угоду про співробітництво зі стратегічного фінансування та суми кредитної лінії.

15) Державний банк розвитку Китаю та відповідні органи Казахстану, Аргентини, Індонезії, Малайзії та інших країн підписали угоди про співробітництво та фінансування у сферах хімічної промисловості, металургії, нафтохімії тощо.

16) Китай проведе у 2018 році Китайську міжнародну імпортну виставку.

4. Посилення співробітництва у фінансуванні, сприяння кредитному фінансуванню

1) Збільшення капіталу фонду Шовкового шляху на 100 мільярдів юанів.

2) Китай заохочує фінансові організаціЇ здійснювати закордонні фондові операціЇ у юані, за попередніми розрахунками у обсягах приблизно 300 мільярдів юанів, задля надання фінансовоЇ підтримки проекту «Один пояс, один шлях».

3) Державний комітет з розвитку та реформ Китаю створить інвестиційний фонд розвитку китайсько-російського регіонального співробітництва, загальним обсягом у 100 мільярдів юанів, з первинним бюджетом 10 мільярдів юанів, задля сприяння розвитку співробітництва північно-східного регіону Китаю та Далекого Сходу РосіЇ.

4) Міністерство фінансів Китаю та Азійський банк розвитку, Азійський банк інфраструктурних інвестицій, Європейський банк реконструкціЇ та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Новий банк розвитку БРІКС та Група організацій Всесвітнього банку підписали багатосторонній меморандум про посилення співробітництва у сферах, дотичних до ініціативи «Один пояс, один шлях».

5) Міністерство фінансів Китаю спільно з багатосторонніми банками розвитку створять центр співробітництва з багатостороннього розвитку і фінансування.

6) Китайсько-казахський фонд співробітництва виробничих потужностей розпочинає фактичне функціонування, підписує рамкову угоду про співробітництво щодо підтримки Китайської телекомунікаційної компанії China Telecom в участі у плані «Цифровий Казахстан 2020».

7) Фонд Шовкового шляху та міжбанківське об’єднання Шанхайської організації співробітництва погодилися підписати меморандум про засади партнерських відносин. Фонд Шовкового шляху та Казахський державний банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності підписали угоду про співробітництво.

8) Державний банк розвитку Китаю створює цільовий кредит для базової інфраструктури проекту «Один пояс, один шлях» (в еквіваленті 100 мільярдів юанів), цільовий кредит для співробітництва виробничих потужностей проекту «Один пояс, один шлях» (в еквіваленті 100 мільярдів юанів), цільовий кредит для фінансового співробітництва проекту «Один пояс, один шлях» (в еквіваленті 50 мільярдів юанів).

9) Експортно-імпортний банк Китаю встановлює розмір цільового кредиту проекту «Один пояс, один шлях» (в еквіваленті 100 мільярдів юанів), розмір цільового кредиту базової інфраструктури проекту «Один пояс, один шлях» (в еквіваленті 30 мільярдів юанів).

10) Державний банк розвитку Китаю та Державний інвестиційний банк Франції спільно інвестували у Китайсько-французький фонд малого та середнього бізнесу (друга черга), а також підписали «Угоду про визнання купівлі права акціонера»; з Італійською фінансовою корпорацією підписано «Меморандум про створення спільного китайсько-італійського інвестиційного фонду»; з Комерційним банком Ірану, Банком Єгипту, Банком розвитку Угорщини, Столичним банком Філіппін, Сільськогосподарським банком Туреччини, Міжнародним банком Австрії, Банком міста Пномпень Камбоджі та Малайським банком Малайзії розвиває ділове співробітництво у сферах фінансування, консигнації боргових зобов’язань тощо.

11) Експортно-імпортний банк Китаю та Експортно-імпортний банк Малайзії, Експортно-імпортний банк Таїланду та інші організації-члени «Форуму азійських експортно-імпортних банків» підписали рамкову угоду про суму кредитної лінії, розпочинають ділове співробітництво у сферах рефінансування кредитів, торгового фінансування тощо.

12) Китайська компанія страхування експортних кредитів спільно з аналогічними організаціями Білорусі, Сербії, Польщі, Шрі-Ланки, Єгипту та інших країн під-писали угоди про співробітництво; з Міністерством інвестицій та міжнародного співробітництва Єгипту, Міністерством фінансів Лаосу, Міністерством фінансів Камбоджі, Коопераційним комітетом інвестицій Індонезії, Польським управлінням інвестицій та торгів-лі, Міністерством фінансів Кенії, Центральним банком Ірану, Департаментом з фінансових та економічних питань Ірану та з іншими відповідними державними органами, а також із Фондом розвитку Саудівської Аравії, Промисловим банком Туреччини, Банком-га-рантом Туреччини, Асоційованим банком Пакистану та іншими державними фінансовими закладами під-писано рамкові угоди про співробітництво.

13) Народний банк Китаю та Міжнародний валютний фонд спільно створили фондову організацію – Китайський центр зміцнення потенціалу, з метою забезпечення підготовки кадрів у країнах, що входять до проекту «Один пояс, один шлях».

14) Експортно-імпортний банк Китаю та Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку підписали комюніке про сприяння стійкому промисловому розвитку в країнах, що входять до проекту «Один пояс, один шлях».

15) Офіційно створено Азійську асоціацію фінансового співробітництва.

16) Промисловий і комерційний банк Китаю та центральні банки Пакистану, Узбекистану, Австрії та інших країн спільно уклали плани дій у співробітництві зі створення банку проекту «Один пояс, один шлях».

5. Посилення національної участі, поглиблення взаєморозуміння між народами

1) Уряд Китаю підвищить інтенсивність підтримки причетних до ініціативи країн, що розвиваються, протягом наступних трьох років загальний обсяг допомоги становитиме щонайменше 60 мільярдів юанів.

2) Уряд Китаю надасть причетним до ініціативи країнам, що розвиваються, надзвичайну продовольчу допомогу в обсязі 2 мільярдів юанів. Фонд підтримки Кооперації Південь-Південь буде збільшено на 1 мільярд доларів США, що стане початком втілення ініціативи співробітництва між Китаєм та ООН у створенні продовжуваного розвитку до 2030 року та сприятиме створенню ста «Щасливих домівок», ста «Дружніх допомог у скруті», ста «Медичних піклувань» та інших проектів у країнах ініціативи. Відповідним міжнародним організаціям буде надано 1 мільярд доларів США для стимулювання спільного міжнародного співробітництва з втілення проектів у країнах, що входять до ініціативи, включно зі співробітництвом у ста проектах з надання харчування, наметів та тимчасового житла для біженців у країнах ініціативи. Буде встановлено стипендію на навчання для 500 біженців, що надасть молоді можливість отримати освіту. Буде надано фінансову підтримку спортсменам-біженцям для участі у міжнародних і регіональних змаганнях.

3) Уряд Китаю та Уряд Лівану підписали «План виконання угоди про культурне співробітництво Уряду КНР та Уряду Ліванської Республіки у 2017-2020 рр.»; з урядом Тунісу підписано «Угоду між Урядом КНР та Урядом Туніської Республіки про взаємне відкриття культурних центрів»; з урядом Туреччини підписано «Угоду між Урядом КНР та Урядом Республіки Туреччини про взаємне відкриття культурних центрів».

4) Уряд Китаю та ЮНЕСКО підписали «Меморандум про взаєморозуміння зі співпраці між Китаєм та ЮНЕСКО (2017-2020 рр.)».

5) Уряд Китаю та уряд Польщі підписали угоду про співробітництво у сфері туризму.

6) Уряд Китаю ініціює запуск «Програми спільних дій з науково-технічних інновацій «Один пояс, один шлях», реалізацію заходів з науково-культурного обміну, створення спільних лабораторії, співпраці у науково-технічних парках, передачі технологій тощо.

7) Уряд Китаю та Світова продовольча програма, Між- народна організація з міграції ООН, ЮНІСЕФ, Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародний комітет Червоного Хреста, Програма розвитку ООН, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку, Всесвітня Торгова Організація, Міжнародна організація цивільної авіації, Фонд ООН з народонаселення, Конференція ООН з торгівлі та розвитку, Міжнародний торговий центр, ЮНЕСКО підписали договір про взаємну допомогу.

8) Міністерство освіти Китаю та міністерства освіти Росії, Казахстану, Боснії і Герцеговини, Естонії та Лао- су підписали документи про співпрацю у сфері освіти; з Кіпром підписано угоду про взаємне визнання вчених ступенів та вищої освіти; з країнами, причет- ними до ініціативи, буде створено об’єднання з музичної освіти.

9) Міністерство науки та техніки Китаю та Міністерство освіти, культури, науки та спорту Монголії під- писали меморандум про взаєморозуміння зі спільної реалізації програми обміну молодих науковців між Китаєм та Монголією.

10) Міністерство охорони довколишнього середовища Китаю оприлюднило «План зі співпраці в охороні довколишнього середовища «Один пояс, один шлях», створило платформу з обробки великих да- них з екології та охорони природи «Один пояс, один шлях»; спільно з Програмою ООН з довколишнього середовища оприлюднили ініціативу зі створення міжнародного об’єднання екологічного розвитку «Один пояс, один шлях».

11) Міністерство фінансів Китаю створить дослідницький центр з фінансового розвитку проекту «Один пояс, один шлях».

12) Державний комітет у справах охорони здоров’я та планування сім’ї Китаю та міністерства охорони здоров’я Чехії та Норвегії підписали документи про співпрацю у сфері охорони здоров’я.

13) Державне управління у справах туризму Китаю та Державний комітет розвитку туризму Узбекистану підписали угоду про співпрацю у сфері туризму; з Міністерством економіки, розвитку та туризму Чилі під- писано меморандум про співпрацю у сфері туризму; з Міністерством туризму Камбоджі підписано проект реалізації меморандуму про співробітництво у сфері туризму.

14) Головне управління радіо, кіно та телебачення Китаю та Верховна рада з радіо та телебачення Туреччини, Генеральне управління з аудіо та візуальної інформації Саудівської Аравії підписали доку- мент про співпрацю. Центральне телебачення Китаю та головні медіа зацікавлених країн створять союз зі співпраці у сфері новин «Один пояс, один шлях».

15) Інформаційне бюро Держради КНР та Міністерство інформації Камбоджі, Департамент новин резиденції прем’єр-міністра Брунею, Комітет засобів масової інформації Об’єднаних Арабських Еміратів, Департамент інформації Палестини, Управління Ради міністрів Албанії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю підписали меморандум про взаєморозуміння зі співпраці з комунікації між ЗМІ.

16) Інформаційне бюро Держради КНР та Міністерство зовнішніх справ та міжнародного співробітництва Камбоджі, Дослідницький інститут політики та стратегії при Міністерстві закордонних справ та торгівлі Брунею, Міністерство зовнішніх справ Ізраїлю, Міністерство зовнішніх справ Палестини, Міністерство зовнішніх справ Албанії підписали меморандум про взаєморозуміння з плану сприяння співпраці аналітичних центрів.

17) Державний банк розвитку Китаю організує спеціалізовані дво- та багатосторонні тренінги «Один пояс, один шлях», встановить спеціальну стипендію «Один пояс, один шлях».

18) Китайська асоціація сприяння міжнародному обміну між громадськими організаціями спільно з 80-ма китайськими громадськими організаціями за- пустили «План дій китайських громадських організацій «Один пояс, один шлях» з взаєморозуміння між народами (2017-2020 рр.)»; Китайська асоціація сприяння міжнародного обміну між громадськими організаціями та більш ніж 150 китайських та іноземних громадських організацій спільно заснували «Мережу співробітництва між громадськими організаціями країн, прилеглих до Шовкового шляху». Об’єднання кооперації аналітичних центрів «Один пояс, один шлях» розпочало «Проект «Один пояс, один шлях» зі співробітництва міжнародних аналітичних центрів із покращення взаєморозуміння між народами».

19) Центр дослідження проблем розвитку при Держраді КНР та Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку підписали меморандум про взаєморозуміння зі спільної розбудови проекту «Один пояс, один шлях». Більш ніж 50 міжнародних членів та партнерів міжнародної мережі аналітичних центрів «Один пояс, один шлях» та китайська сторона спільно оприлюднили «Декларацію про проведення з’їзду міжнародної мережі аналітичних центрів «Один пояс, один шлях» у Пекіні».

20) Китайське міжнародне об’єднання містобудування та Канцелярія планування забудови населених пунктів ООН, Всесвітня організація охорони здоров’я, Організація об’єднаних міст та місцевих органів влади Азіатсько-Тихоокеанського регіону підписали угоди про наміри співпраці.

Переклад з кит.: Гобова Є.В.