Секретар Ради національної безпеки і оборони України О. В. Турчинов

 

Вітальне слово

Українсько-китайські взаємини завжди вирізнялись глибокою взаємною повагою та довірою між народами та керівництвом наших країн. Відносини стратегічного партнерства з Китайською Народною Республікою для України не данина “модному формату”, а свідомий вибір на користь спільного розвитку в складних сучасних міжнародних умовах.

За всі роки дипломатичних відносин між нашими країнами Україна послідовно підтримувала територіальну цілісність та єдність Китаю. Впевнений, що такою ж принциповою позиція України залишиться назавжди. Українці високо цінують підтримку з боку народу та уряду КНР, вдячні за виважену позицію КНР у Радбезі ООН та пропозиції щодо мирного вирішення міждержавних проблем.

В Україні добре розуміють, що китайська стратегічна ініціатива “Один пояс, один шлях” має на меті не тільки економічне облаштування Нового Шовкового шляху. За своєю суттю ця ініціатива пропонує нову філософію міжнародних відносин у ХХІ столітті. Китайські принципи та підходи до нового світоустрою співзвучні підходам України та сподіванням українців на довгоочікуваний мир.Для нас важливі послідовність і передбачуваність партнерських відносин, що підтримуються Китаєм у всьому світі. Особливе місце тут може грати Україна як країна, що займає важливе геополітичне і геоекономічне місце на Новому Шовковому шляху.

Безпека держави невід’ємна від безпеки людини. Розвиток українсько-китайських гуманітарних стосунків потребує постійної уваги з боку урядів та громадськості наших країн. В Україні вітають створення інститутів Конфуція, проведення культурних заходів, наукові та освітянські обміни. Все це сприяє поглибленню українсько-китайських зв’язків та кращому взаєморозумінню.

Впевнений, що 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм стане не тільки святом для двох країн, а й нагодою активізувати двостороннє співробітництво у всіх сферах, підняти взаємовигідну українсько-китайську співпрацю на новий щабель розвитку.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України

Олександр Турчинов

 

祝贺词

乌克兰与中国国家领导人和两国人民之间始终保持着相互尊重和信任。在当前复杂的国际形势下,乌克兰与中国的战略伙伴关系不是一个流行的模式,而是真正有利于共同发展。

两国建交以来,我国始终支持中国领土完整和统一。我相信,乌克兰将会永远坚持一贯的原则立场。乌克兰人民赞赏中国政府和人民的支持,感谢中国在联合国安理会所持的经过深思熟虑的立场和对国家之间问题的和平解决方案。

乌克兰很清楚地理解,中国“一带一路”战略意义不仅体现在新丝绸之路的经济建设上。此倡议和概念的提出源于对21世纪国际关系新的哲学思考。中国关于国际新秩序的原则和方法,与乌克兰人民的立场及期待和平的愿望交相呼应。中国在全球范围内秉持的伙伴关系的一贯性和可预测性对乌克兰尤为重要。在新丝绸之路上,乌克兰拥有重要地缘政治和地缘经济区位,可以发挥特殊地位国家的作用。

国家安全与个人安全是不可分割的。乌中人文关系发展需要两国政府和公众的持续关注。乌克兰赞成建立孔子学院,举办文化活动,进行科学和教育交流。这所有的一切都有助于深化乌中关系并加深相互了解 。

我相信,乌中建交25周年不仅是两国的节日,同时也是能够使双方各领域合作更加活跃的良机,并在乌中互利合作的前提下,实现新的飞跃!

乌克兰国家安全和国防会议秘书

亚历山大·图尔奇诺夫