Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні пан Ду Вей в Україні взяв участь у прес-конференції щодо результатів третьої Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР

9 лютого 2018 року Посол КНР в України Ду Вей на запрошення Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва взяв участь у прес-конференції по результатам роботи третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та Китайської Народної Республіки. На прес-конференції головував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, у нараді прийняли участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі та Торговий представник України Наталія Микольська, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, голова державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Володимир Лапа, в.о. Голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, державні службовці усіх урядових установ України, представники різних торгово-промислових та наукових установ.

На прес-конференції пан Кубів підбив підсумки роботи третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та Китайської Народної Республіки по напрямкам та зачитав листа віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая щодо реалізації досягнутих домовленостей.

У своєму виступі пан Ду Вей зазначив, що третє засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та Китайської Народної Республіки, яке відбулось у Києві в грудні минулого року, пройшло у відповідальний час й прийняті рішення створили новий план практичної співпраці між двома країнами. Нині найголовнішою задачею є дієва реалізація цього плану, й тому китайська сторона розглядає відповідні проекти та направляє їх до відповідних державних установ Китаю. Пан Посол висловив сподівання, що у цьому році завдяки спільним зусиллям досягнення третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та Китайської Народної Республіки третьої міжурядової комісії будуть впроваджені в життя.

У своєму виступі пан Кубів зазначив, що сприяння реалізації досягнень третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та Китайської Народної Республіки є одностайною позицією Президента, Парламенту та Уряду України. Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України було багато зроблено відповідно у законодавчій та виконавчій площині, українська та китайська сторони постійно підтримувався зв’язок щодо використання кредиту в обсязі 7 мільярдів доларів. З різних причин, деякі існуючі проекти в рамках кредитної лінії потребують коректування, а деякі проекти необхідно замінити. Під час проведення комісії Україна та Китай досягли консенсусу щодо оптимізації кредитних проектів. Обидві сторони погодились продовжувати сприяти впровадженню проектів, які почали реалізовуватись, одночасно з цим, шукаючи нові реалістичні проекти.

Пан Кубів заявив, що головним завданням української сторони є пошук нових системних проектів в таких сферах як енергетика, інфраструктура, сільське господарство, транспорт та інші напрямки. Відбір проектів має відбуватись за високими стандартами та відповідати вимогам сучасності. Він закликав усі урядові підрозділи якнайшвидше провести дослідження та запропонувати проекти співробітництва, які відповідають міжнародним вимогам.

Пан Кубів зазначив, що Україна та Китай мають підписати програму щодо інвестиційної співпраці між двома країнами, і відповідна робота вже розпочата. Українська сторона висловлює подяку китайській стороні за високу увагу та розуміння розвитку українсько-китайського практичного співробітництва, обидві країни впевнені та готові продовжувати поглиблювати прагматичне співробітництво, яке б підняло рівень українсько-китайського співробітництва на якісно новий щабель розвитку.

Крім того, пан Кубів ознайомив присутніх з ходом реалізації таких пріоритетних українсько-китайських проектів, як міст в Кременчузі, дорога Одеса-Миколаїв, четверта гілка Київського метрополітену, альтернативна енергетика та ін. Українські урядовці відповіли на конкретні запитання щодо окремих проектів.