Ленівський Р. Huawei інвестує в українські таланти

Р. В. Ленівський
президент групи компаній “Ти і Право”

”Фундамент майбутнього економічного й технологічного прогресу будь-якої держави закладається освітою. Я глибоко переконаний, що найкраща інвестиція в майбутнє – це інвестиція в освіту трудових ресурсів. Інвестуючи в неї, можна зростити найкращих у світі фахівців, розвинути прикладну науку, створити провідні конкурентоспроможні технології”

В Україні один із напрямів інноваційної освіти у сфері комунікацій реалізує китайська корпорація з світовим ім’ям – компанія Huawei, яка запустила програму з навчання українських студентів «Seeds for the Future» («Насіння для майбутнього»).

Ця програма стартувала в Україні у 2016 р. і щороку надає можливість 10-м старшокурсникам з передових вишів України відвідати Китай та в рамках двотижневого стажування ознайомитися з найновішими світовими ІТ-розробками. Проект розрахований на три роки, тож узяти в ньому участь можна і в 2018 р.

За два роки у фінальній частині проекту навчались представники 12 кращих університетів та академій з 9 міст України. Відвідали КНР 20 студентів з десяти вишів із семи міст. Молодь, окрім знайомства з культурою та мовою Китаю, мала зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України у КНР Олегом Дьоміним та пройшла стажування в індустрії телекомунікацій.

Huawei реалізує й інші навчальні ініціативи спільно з вищими навчальними закладами країни. Зокрема, у 2016 р. «Хуавей Україна» підписала два меморандуми про співпрацю з провідними ВНЗ України. Згідно з умовами договору з НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського, двічі на рік компанія фінансувала виплату стипендій найкращим студентам технічних спеціальностей, пов’язаних з телекомунікаціями. Всього надано 26 стипендій. А в рамках співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка Huawei обладнала один з навчальних класів установи комп’ютерами і проектором із дошкою.

Думаю, варто згадати й про те, що Huawei відкрила другий клас Авторизованої інформаційної та мережевої академії Huawei (HAINA) на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Перший клас працює тут з 2012 р. Щорічно курси мережевих технологій закінчують 60 – 80 студентів. Другий клас дозволить вдвічі збільшити кількість слухачів.

Аби підсилити інтеграційний ефект «Насіння для майбутнього» компанія «Хуавей Україна» та Київський національний університет імені Тараса Шевченка 8 грудня 2017 року провели зустріч із керівниками та студентами 12 вишів – партнерів Huawei з нагоди завершення чергового етапу цієї програми у 2017 р. Мова йшла про попередні підсумки проекту та можливості співробітництва між освітою та бізнесом у вигляді спільних та грантових програм.

У ЗУСТРІЧІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ:

– Державний університет телекомунікацій,
– Донецький національний технічний університет,
– Запорізький національний технічний університет,
– Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
– Національний гірничий університет,
– Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського,
– Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
– Національний університет «Києво-Могилянська академія»,
– Національний університет «Львівська політехніка»,
– Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова,
– Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка,
– Сумський державний університет.

Освітні програми Huawei покликані стимулювати українських студентів дізнаватися більше про інформаційно-телекомунікаційні технології для подальшого їх розвитку в Україні.

”Як відомо, зараз телекомунікаційна галузь України активно розвивається і невдовзі потребуватиме професійних кадрів для запуску мереж четвертого та п’ятого покоління”

Тож в компанії запевняють, що будуть розширювати освітні проекти в Україні у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, щоб зробити свій внесок у розвиток телекомунікацій України та у процвітання української економіки, насамперед, сприяючи фундаментальним дослідженням через власний R&D центр Huawei у Києві та навчаючи майбутніх українських інженерів з телекомунікацій за програмами «Насіння для майбутнього» і HAINA. Бо, як кажуть у Китаї: «Треба 10 років, аби виростити дерево, та 100 років, щоб розвинути талант».

Перші 10 старшокурсників Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського і Національного університету «Києво-Могилянська академія» були відібрані із 30 кандидатів і відвідали КНР у рамках «Seeds for the Future» у листопаді 2016 р. Студенти відвідали дослідницький центр Huawei в Шеньчжені, ознайомилися з тенденціями розробок Інтернет-додатків для мобільних пристроїв, мережевими і хмарними технологіями, стандартами зв’язку 4-го покоління, інтелектуальними мережами. Візит містив і культурну програму.

У 2017 р. участь у кваліфікаційному турі взяли 38 вишів, де вивчають телекомунікації. У фінальну частину потрапили 12. Пройшли відбір представники дев’яти університетів: Державний університет телекомунікацій, Донецький національний технічний університет, Запорізький національний технічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний гірничий університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського, Національний університет «Львівська політехніка», Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка.

ДЛЯ ДОВІДКИ

Проект Huawei «Seeds for the Future» реалізуєтся з 2008 р. За цей період в ньому взяли участь понад 3000 студентів із 102 країн. Для Європи проект стартував у 2011 р., для України – з 2016 р.

HUAWEI – світовий лідер у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. 83-й у переліку 500 найбільших компаній «Fortune 500». Представлений більш ніж у 170 країнах. Має 15 дослідних центрів.

Перше представництво Huawei в Україні зареєстровано у 2000 р.: ТОВ «Хуавей Україна» – 12 травня 2005 р. З травня 2016 р. директором компанії є Чжоу Хаодзе.

Підприємство забезпечує роботою близько 500 осіб. Має партнерські зв’язки з понад 200 компаніями в Україні та за кордоном. У 2017 р. відкрито R&D-підрозділ у Києві.