Китайські артисти на Міжнародному молодіжному фестивалю циркового мистецтва «Золотий Каштан»

З 30 травня по 2 червня 2018 року у м. Києві у Національному цирку України за підтримки Президента фестивалю, Генерального директора Національного цирку України, Народної артистки України та СРСР Людмили Шевченко проходив Міжнародний молодіжний фестиваль циркового мистецтва «Золотий Каштан».

Фестиваль засновано Національним цирком України та Київською Академією естрадного та циркового мистецтва за підтримки Європейської циркової асоціації. Мета фестивалю – продемонструвати міжнародний та вітчизняний колорит, підтримати талановиту молодь та загальний розвиток циркового мистецтва, розширити професійні знання.

 

За ініціативи та активної підтримки ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» на чолі з директорами ПЕН ЛЮ (PENG LUI) та МАРКОМ ОРЛОВСЬКИМ (MARK ORLOVSKYІ) у фестивалі «Золотий Каштан»-2018 вперше взяв участь колектив Асоціації акробатики Китаю, а керівник делегації, Генеральний директор Хунанського театру акробатичного мистецтва, Ltd ЧЖАО ШУАНГУ (ZHAO SHUANG WU) була запрошена у Міжнародну суддівську колегію, яку очолював відомий цирковий режисер і продюсер, Президент «FIRE-BIRD PRODUCTIONS, Inc» Петро Дубінський (США).

До складу міжнародного журі увійшло 15 видатних циркових діячів з 12 країн світу (України, США, Китаю, Італії, Іспанії, Угорщини, Білорусі, Чеської Республіки, Латвії, Литви, Швейцарії, Ізраїлю). Таке широке географічне представництво в журі було зареєстровано як рекорд і увійшло до Національного реєстру рекордів України. Сертифікат про рекорд Президентові фестивалю Людмилі Шевченко вручили експерти Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін та Марк Орловський. Також на гала-шоу всім членам журі фестивалю подарували книги Національного реєстру рекордів України 2018.

Гран-Прі Міжнародного фестивалю мистецтв «Золотий Каштан»-2018 присуджено акробатичному колективу з Китаю, а керівнику китайської делегації ЧЖАО ШУАН’У, за поданням Центру культури та мистецтв Китаю, вручено Знак народної пошани, орден «За плідну співпрацю».

 

Подякою Оргкомітету Міжнародного фестивалю «Золотий Каштан»-2018 було відзначено ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» та особисто директорів Центру Пен Лю та Марка Орловського.

У свою чергу спеціальним призом ГО «Центру культури та мистецтв Китаю» відзначено юну учасницю «За яскравий виступ».

Пані ЧЖАО ШУАНГУ передала Президенту фестивалю Людмилі Шевченко нагороду від Театру акробатичного мистецтва провінції Хунань із присвоєнням звання «Почесний рпадник», а директорам ГО «Центру культури та мистецтв Китаю» від Корпорації виконавчого мистецтва провінції Хунань: Пен Лю – звання «Посол з пропаганди виконавчого мистецтва провінції Хунань», а Марку Орловському – звання «Посол дружби».

Крім фестивальної програми, учасникам провели оглядові екскурсії містом, а делегація з Китаю також побувала на Андріївському узвозі та залишилася у захваті від творів українських народних майстрів.

В цей же час точилися перемовини між керівництвом Національного цирку України, ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» та Генеральним секретарем Хунанської акробатичної асоціації, які закінчилися підписанням трьохстороннього меморандуму про творчу співпрацю.

 

Керівник творчої делегації Китаю ЧЖАО ШУАНГУ висловила велику подяку керівництву ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» в Україні за запрошення на фестиваль, за розвиток творчих контактів між Китаєм та Україною, а також розповіла про подальші плани, спрямовані на ознайомлення народу України з мистецтвом Китаю, та запросила директора ГО «Центр культури та мистецтв Китаю» Марка Орловського відвідати Китай.

Під час фестивалю, на репетиціях і у вільний час, артисти з Китаю емоційно спілкувалися з учасниками з різних країн світу. Циркове знаряддя, на якому виступали артисти з Китаю, було передано в одну з циркових студій України.

На завершення, 2 червня 2018 р. відбувся прийом переможців фестивалю у ГО «Центр культури та мистецтв Китаю». Директор Центру Пен Лю привітав артистів з Китаю з перемогою, а директор Центру, Заслужений діяч мистецтв України Марк Орловський відзначив, наскільки важлива для укріплення творчих зв’язків між Китаєм та Україною, була участь Асоціації акробатики Китаю у Міжнародному фестивалі «Золотий Каштан»-2018.

 

Також під час зустрічі було підписано стратегічну угоду про культурне співробітництво між Україною та Китаєм. З китайської сторони угоду підписано Корпорацією виконавчого мистецтва провінції Хунань, з української сторони – ГО «Центр культури та мистецтв Китаю».

Всім учасникам прийому було вручено пам’ятні подарунки та сувеніри, а від Української асоціації китаєзнавців – випуск журналу «Україна – Китай».

Фото: Олександр Авраменко