Концерт «Свято весни» у Києві та Львові

8 лютого 2018 року у Національній опері України ім. Т.Г. Шевченка відбувся концерт “Радісне Свято Весни. Чарівність Сянсі-Туцзя-Маоского Автономного округу”. На заході були присутніми Посол КНР в Україні Ду Вей, перший заступник Міністра культури С.В. Фоменко, заступник Міністра культури Ю.А. Рибачук, голова Державного космічного агентства України П.Г. Дегтяренко, голова департаменту зовнішньої політики та європейської інтегрнації Адміністрації Президента України І.І. Жовква, чиновники різних урядових установ України, друзі Китаю з різних кіл суспільства, представники китайської діаспори, китайські абітурієнти, представники китайських та українських ЗМІ. Таким чином близько 1000 осіб відвідали цей концерт. Концерт розпочався з того, що Київський класичний симфонічний оркестр урочисто виконав гімни Китаю та України.

Спочатку з вітальною промовою виступив Посол КНР в Україні Ду Вей. Він зазначив, що китайська делегація мистецтв не лише порадує українських глядачів розмаїттям вражаючих пісень та танців, а й привезла з собою вітання та найкращі побажання українському народові від китайського.

Ду Вей зазначив, що весна пов’язана із очікуваннями та мріями, а також означає наполегливу працю та рясний піт. 2017 рік щойно промайнув, дружні відносини та взаємовигідне співробітництво між Китаєм та Україною в різних сферах мають чимало надихаючих досягнень. Сподіваюсь, що в новому році обидві сторони продовжуватимуть, підкатавши рукава, енергійно працювати, невпинно сприяти підняттю двосторонніх міждержавних відносин на новий щабель розвитку, вписуючи їх нову сторінку.

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко висловила захоплення тим, що вона присутня на концерті “Радісне Свято Весни” напередодні китайського Нового року. Новий рік – це підсумок минулого, мить погляду в майбутнє. В минулому році відносини Китаю та України в політичній сфері пожвавилися, було проведене треттє засідання міжурядової Комісії зі співробітництва, підписано Програму культурного співробітництва між Міністерствами культури України та Китаю. У 2018 році Україна проведе Тиждень культури України в Китаї. Впевнена, що це буде слушною нагодою показати Україну і українську культуру та зміцнити дружбу між народами обох країн, – сказала пані Фоменко.

Концерт тривав майже дві години, колектив порадував українських глядачів дуже колоритними етнічними піснями національних меншин Китаю, танцями та вражаючими акробатичними номерами. Київський симфонічний оркестр виконав “Квітку жасмину”, “Підніматись вище” та інші класичні китайські народні пісні, глядачі виглядали радісними, поринувши у святкову атмосферу дійств. А коли молода співачка А До заспівала українською мовою пісню “Місяць на небі, зіроньки сяють”, публіка в усьому залі гучно вітала її та вигукувала “Браво!”. Глядачі гучними оплесками запросили співачку на сцену, щоб виконати цю пісню на біс, довівши атмосферу вечора до емоційної кульмінації.

“Радісне Свято Весни” в Києві

 

“Радісне Свято Весни” у Львовi