Кіктенко О. Українська асоціація китаєзнавців на Першому Форумі Мережі співпраці неурядових організацій країн Шовкового шляху

О. С. Кіктенко
магістр економічного управління, член правління Української асоціації китаєзнавців

У травні 2017 року на церемонії відкриття Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях», Голова КНР Сі Цзіньпін оголосив про створення «Мережі співпраці неурядових організацій країн Шовкового шляху» (SIRONET).

21-22 листопада з ініціативи Китайської асоціації сприяння міжнародним зв’язкам неурядових організацій КНР (CNIE) відбувся Перший форум Мережі співпраці неурядових організацій країн Шовкового шляху.

На даний момент до зазначеної мережі співпраці вже приєдналося понад 300 неурядових організацій більш ніж з 60 країн світу. Голова КНР Сі Цзіньпін високо оцінив роль форуму та у вітальному листі закликав неурядові організації країн Шовкового шляху зробити свій внесок у зміцнення взаєморозуміння та дружби між народами різних країн, а також сприяти спільному розвитку і побудові спільноти єдиної долі людства (див. додаток 1).

На цьому форумі Україну представляла громадська організація «Українська асоціація китаєзнавців» (Олександра Кіктенко). У доповіді О. Кіктенко були представлені не тільки головні результати діяльності асоціації, а й пропозиції щодо підтримки та поширення ідей розбудови Нового шовкового шляху. Окремо були представлені українські ініціативи щодо роботи новоствореної організації та перспективи майбутньої співпраці з неурядовими організаціями країн уздовж «Поясу – Шляху».

Програма форуму включала церемонію відкриття, пленарне засідання, паралельні сесії, церемонію закриття та ознайомчі поїздки по території Китаю з метою кращого розуміння торговельно-економічного потенціалу країни та культурну програму.

Серед учасників форуму були колишні високопосадовці та партійні діячі з різних країн світу, представники ООН та міжнародних організацій, а також представники неурядових організацій Китаю й інших країн, діяльність яких пов’язана з гуманітарною співпрацею, благодійністю, сприянням розвитку культурних та наукових обмінів, торговельно-економічним співробітництвом тощо.

Учасники форуму обговорили низку питань щодо існуючих викликів та розбудови співробітництва в рамках просування ініціативи «Один пояс, один шлях», ролі та місії неурядових організацій у побудові кращого майбутнього, спільноти єдиної долі людства, налагодження та розвитку зв’язків між людьми в різних країнах, а також провели дискусії, обмін думками та досвідом щодо пошуку подальших механізмів співпраці неурядових організацій різних країн уздовж Шовкового шляху.

Китайська асоціація сприяння міжнародним зв’язкам і надалі буде продовжувати працювати над розширенням та зміцненням мережі співпраці неурядових організацій країн «Поясу – Шляху» й буде платформою для здійснення обміну інформацією і досвідом, загальної координації діяльності, сприяння встановлення зв’язків та розгортання активної співпраці між неурядовими організаціями з різних країн.

 

ВІТАЛЬНИЙ ЛИСТ ГОЛОВИ КНР СІ ЦЗІНЬПІНА
з нагоди проведення
Першого Форуму Мережі співпраці
неурядових організацій країн Шовкового шляху

…………………………………………………………………..

З нагоди відкриття Форуму Мережі співпраці неурядових організацій країн Шовкового шляху, від імені китайського уряду та китайського народу, а також від себе особисто, я сердечно вітаю Форум! Я також хочу щиро привітати всіх видатних представників неурядових організацій та людей з різних сфер діяльності з усього світу, які приїхали на Форум!

З часу запропонування, ініціатива «Один пояс, один шлях» все більше стає реальністю та приносить рясні плоди. Практика довела, що зміцнення міжнародного співробітництва в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» передбачає створення нових платформ та дає нові імпульси для забезпечення миру в усьому світі та сприянні загальному розвитку.

Неурядові організації відіграють важливу роль в активізації економічного і соціального розвитку, а також у міжнародному співробітництві та глобальному управлінні. Створення даної Мережі є важливим кроком для покращення обміну та співпраці між народами країн Шовкового шляху, є допомогою для встановлення зв’язків між людьми. Я сподіваюсь, що для всіх делегатів Форум стане можливістю для обговорення шляхів подальшого встановлення зв’язків між людьми, з метою поглиблення взаєморозуміння та дружби між народами різних країн, що буде сприяти загальному розвитку та допомагати створенню спільноти єдиної долі людства!

Я бажаю Першому Форуму Мережі неурядових організацій країн Шовкового шляху видатних успіхів!

Сі Цзіньпін
Голова Китайської Народної Республіки
21 листопада 2017 року
Пекін

习近平主席致首届丝绸之路沿线民间组织合作网络论坛贺信

…………………………………………………………………..

值此首届丝绸之路沿线民间组织合作网络论坛开幕之际,我谨代表中国政府和中国人民,
并以我个人的名义,向论坛召开表示热烈的祝贺!向出席论坛的各国民间组织代表和各界人士
表示诚挚的欢迎!

“一带一路”倡议提出以来,从愿景转变为现实,取得了众多建设成果。实践证明,加强
“ 一带一路”囯际合作,为维护世界和平、促进共同发展提供了新平台、注入新动力。

民间组织是推动经济社会发展、参与国际合作和全球治理的重要力量。建设丝绸之路沿线
民间组织合作网络是加强沿线各国民间交流合作、促进民心相通的重要举措。希望与会代表以
这次论坛为契机,共商推进民心相通大计,为增进各国人民相互理解和友谊、促进各国共同发
展、推动构建人类命运共同体作出贡献!

祝首届丝绸之路沿线民间组织合作网络论坛取得成功!

 

中华人民共和国主席 习近平
2017年11月21日于北京