Хроніка головних подій українсько-китайських відносин у 2017 році

СІЧЕНЬ

04 – Президент П. Порошенко привітав Голову КНР Сі Цзіньпіна із 25-річчям встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР.

04 – Голова КНР Сі Цзіньпін привітав Голову Української держави та народ України з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною.

13 – Китай передав МЗС України телекомунікаційне обладнання на суму близько 100 тисяч доларів.

17 – У рамках участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі Президент П. Порошенко провів зустріч з Головою КНР Сі Цзіньпіном.

17 – На офіційному прийомі з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Україною та КНР посол КНР в Україні Ду Вей підкреслив важливе значення зміцнення українсько-китайської співпраці у 2017 році, особливо у сфері торгівлі.

20 – У ДП МА «Бориспіль» відбувся святковий захід з нагоди Китайського Нового року та 25-ї річниці дипломатичних відносин між Україною та КНР.

28-30 – У Львові відсвяткували Китайський Новий рік.

ЛЮТИЙ

02 – Під час засідання Ради Безпеки ООН щодо загострення конфлікту в районі Авдіївки постійний представник КНР при ООН заявив, що Китай уважно стежить за ситуацією в Україні та занепокоєний останньою ескалацією, в результаті якої загинули цивільні особи. Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у Діалозі високого рівня Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях», який проходив у Пекіні.

07 – У Києві у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулося відкриття виставки «Новий шовковий шлях – відомі китайські художники та учні», присвяченої 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і КНР.

08 – Підписано Меморандум щодо співпраці між Держкомтелерадіо та відповідним відомством Китаю.

12 – У Кабінеті Міністрів України відбулася робоча нарада з питань інвестиційних проектів у рамках українсько-китайського співробітництва під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку України С. Кубіва.

28 – Китайська народна асоціація дружби з закордоном влаштувала в Пекіні урочистий прийом з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР.

28 – Асоціація «Укрсадпром» та China Haisum Engineering Co., Ltd. підписали Меморандум про взаєморозуміння.

БЕРЕЗЕНЬ

27 – У Києві на саміті країн-членів ГУАМ Прем’єр-міністр України В. Гройсман заявив про поглиблення співробітництва у Чорноморсько-Каспійському регіоні як елемент розбудови китайської стратегічної ініціативи «Один пояс, один шлях».

КВІТЕНЬ

11 – Відбулась презентація спеціального номера журналу «Україна – Китай», на якій посол КНР в Україні пан ДуВей зазначив, що зустріч Президента України Петра Порошенка та Голови КНР Сі Цзіньпіна в січні ц.р. в Давосі дала сигнал для подальшого розвитку українсько-китайських відносин.

18 – Секретар РНБО України Олександр Турчинов провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Ду Веєм.

20 – Китайська компанія China Harbour Engineering перемогла в тендері на розробку днопоглиблення в порту «Южний».

24 – Марина Порошенко відкрила Тиждень українсько-китайського культурного обміну в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях». У заході взяли участь другий та третій президенти України – Л. Кучма та В. Ющенко.

24-30 – Відбувся Тиждень українсько-китайського культурного обміну.

ТРАВЕНЬ

14 – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у Діалозі високого рівня Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях», який проходив у Пекіні.

14 – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві.

15 – Відбулась зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Віце-прем’єром Держради КНР Ма Каєм.

15 – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Головою Державного експортно-імпортного банку КНР Ху Сяолань.

22 – Для української яловичини офіційно відкрито ринок Китаю.

25 – Адміністрація морських портів України підписала другий контракт із компанією China Harbour Engineering Сompany Ltd. на проведення реконструкції морського підхідного каналу в морському порту «Южний».

29 – Стоматологічний медичний центр та стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відвідала делегація зі стоматологічної лікарні м. Урумчі (КНР).

30 – У Києві відбувся Українсько-китайськийфорум стратегічного партнерства «Один пояс, один шлях», присвячений 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР.

ЧЕРВЕНЬ

12 – Фонд державного майна України та Bohai Commodity Exchange Co., Ltd уклали договір купівлі-продажу 99,9% акцій Українського банку реконструкції і розвитку.

13 – Надзвичайний і Повноважний Посол КНР Ду Вей зустрівся з керівництвом Житомирської області та міста Житомир

14 – Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк і заступник мера народного уряду міста Ічан пані Чжоу Чженьїн підписали план співпраці між м. Ічан (провінція Хубей) і м. Запоріжжя на 2017 – 2019 рр.

20 – Китайська сторона внесла дев’ять нових українських підприємств до списку тих, які мають право експортувати до Китайської Народної Республіки молочну продукцію.

23 – Відбулося Друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в ґалузі освіти Комісії зі співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою.

24 – Підкомісія з питань співробітництва в ґалузі освіти між Україною та КНР затвердила «План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в ґалузі освіти на 2017 – 2019 рр.»

ЛИПЕНЬ

01-05 – Відбувся візит делегації Державного космічного агентства України до КНР.

03 – Відбулась зустріч у Пекіні очільника Асоціації журналістів України С. Томіленка, а також представників низки українських ЗМІ з Китайською асоціацією журналістів.

18-22 – Делегація Нацгвардії України на чолі з командувачем генерал-лейтенантом Ю. Аллеровим перебувала з візитом в Китаї.

СЕРПЕНЬ

08 – Відбулася робоча зустріч Першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України О. Гладковського з делегацією Народно-визвольної армії Китаю на чолі з заступником начальника головного управління розвитку озброєння і військової техніки КНР генерал-лейтенантом Лю Шеном.

17 – Відбулось Шосте засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

22 – У Пекіні відбулося нагородження переможців 11-ї Спеціальної книжкової премії Китаю, серед яких вперше від України нагороду отримав В.О. Кіктенко, д. філос. н., зав. відділом Далекого Сходу Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, президент Української асоціації китаєзнавців.

ВЕРЕСЕНЬ

07 – Укргазвидобування та китайська Xinjiang Beiken підписали контракти на буріння 24 нових свердловин.

08 – Директор Інституту автоматики і електротехніки НУК імені адмірала Макарова Геннадій Павлов отримав медаль і диплом лауреата премії «Taishan Friendship Award»

11 – Компанія China Harbour Engineering Company Ltd. почала реалізацію другого проекту в порту «Южний».

15 – Мінагрополітики та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю підписали протоколи санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР.

18 – Питання розширення співпраці в атомно-промисловому комплексі між Україною та Китаєм обговорено під час зустрічі заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко з керівництвом Китайського національного управління з енергетики.

19 – Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час 72-ї сесії ГА ООН провів зустріч з Міністром закордонних справ КНР Ван І.

21 – У Пекіні відбулися кадрові консультації між МЗС України та КНР з тематики підготовки дипломатичного персоналу на рівні керівників профільних департаментів.

21 – Голова Харківської обласної державної адміністрації Ю. Світлична зустрілася з китайською делегацією, очолюваною Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Ду Веєм.

26 – Пройшла ХІ Міжнародна наукова конференція «Китайська цивілізація: традиції та сучасність».

27 – Посол КНР в Україні Ду Вей заявив журналістам, що неправильно говорити про нібито підтримку Китаєм резолюції РФ про розміщення миротворчих сил на Донбасі.

28 – Комісія Державіаслужби з видачі призначень задовольнила заявку авіакомпанії МАУ на відкриття польотів між Києвом і Гуанчжоу.

29 – Посольство КНР в Україні влаштувало у Києві урочистий прийом з нагоди 68-ї річниці проголошення КНР.

29 – Президенти України Л. Кравчук, Л. Кучма та Ю. Ющенко нагороджені відзнакою КНР за сприяння у реалізації китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».

ЖОВТЕНЬ

10 – Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак та Голова Правління компанії Xinjiang Communications Construction Group Co., Ltd. Шень Цзіньшен підписали контракти на реконструкцію та ремонт доріг.

13 – Перший віце-прем’єр, Голова Мінекономрозвитку Степан Кубів обговорив з китайськими інвесторами будівництво гілки київського метро з Троєщини до аеропорту «Київ».

18-24 – У китайських ЗМІ були висвітлені оцінки українських експертів щодо 19 з’їзду КПК та перспектив розвитку Китаю.

27 – Найбільша китайська приватна нафтосервісна компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co заснувала в Україні дочірню компанію – Бейкень енергетика України.

ЛИСТОПАД

06 – Китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) у співпраці з Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) запропонували Україні розглянути можливість добудови блока №4 Хмельницької АЕС за власною технологією Hualong One (HPR-1000).

09 – У Запорізькому національному університеті відкрито Школу Конфуція з вивчення китайської мови.

09 – Підписано угоду про співпрацю між Луанським університетом ВАН СИ та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

20-23 – Пройшла Підкомісії з питань співробітництва в космічній галузі українсько-китайської міжурядової комісії, під час якої було підписано Протокол та ухвалена оновлена редакція програми двосторонньої співпраці у космічній галузі.

22 – Мер Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо реалізації проекту із будівництва четвертої лінії метро у Києві.

22-24 – У Києві пройшла Китайсько-українська наукова виставка технологій та інновацій.

24 – За результатами 5 місяців 2017/18 маркетингового року Державна продовольчо-зернова корпорація України відвантажила на адресу головного партнера – Китайської національної корпорації ССЕС – майже 300 тис. тонн зернових.

28 – Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак та представник компанії Sinohydro Corporation Limited (КНР) – Mr. Xu Fei, підписали контракт на реконструкцію Північної об’їзної дороги м. Житомир по трасі Київ – Чоп.

ГРУДЕНЬ

01 – Вінницький національний технічний університет уклав угоду про співпрацю з Китайським технологічним інститутом (м. Ланчжоу).

05 – Під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая у Києві відбулося 3-тє засідання Комісії зі співробітництва між урядами КНР і України, на якому було підписано цілу низку міждержавних угод.

05 – Відбулась зустріч Президента України Петра Порошенка з Віце-прем’єром Держради КНР Ма Каєм.