Президент Національної академії наук України, академік Б. Є. Патон

 

Вітальне слово до читачів спеціального випуску журналу “Україна – Китай”, присвяченого 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і Китаєм

У сучасному світі загальновизнаною є важлива роль науки у забезпеченні суспільного прогресу. Наука в сучасному суспільстві відіграє ключову роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Безсумнівно, що рівень розвиненості науки слугує одним з основних показників розвитку суспільства і держави.

Співпраця з Китайською Народною Республікою в науково-технічній сфері завжди була пріоритетним напрямом міжнародної діяльності Національної академії наук України.

Аналіз стану двосторонньої науково-технічної співпраці з КНР свідчить про високий потенціал взаємодії в цій сфері.

Українсько-китайські науково-технічні зв’язки динамічно розвиваються і постійно зміцнюються, а напрями і обсяги двосторонньої кооперації зазнають якісних змін і набувають нових форм.

Спільні зусилля українських і китайських вчених спрямовані на отримання вагомих результатів у багатьох актуальних напрямах науки і техніки, а також на розв’язання найскладніших проблем та викликів сьогодення.

Запорукою наших подальших успіхів є усвідомлення необхідності поглибленого розвитку двостороннього співробітництва у високотехнологічній та інноваційній сферах.

Українські вчені, як і їхні китайські колеги, готові й надалі наполегливо працювати над тим, щоб наукові здобутки дієво сприяли примноженню добробуту, зміцненню безпеки і процвітанню рідної країни.

Усіх читачів вітаю із 25-річчям нашої спільної ходи дорогою науки та прогресу і бажаю славних звершень, нових цікавих відкриттів.

Президент Національної академії наук України академік НАН України

Б. Є. Патон

 

鲍里斯·巴顿院士在《乌克兰—中国》2017年乌中建交25周年

专刊上的致辞

科技发展的今天,众所周知,科学在确保社会的进步中发挥着重要作用,在现代社会各行业及人们的生活中都扮演着重要角色,起着关键作用。科学水平也是衡量国家社会发展的一个重要标准。

乌克兰科学院一直高度重视与中华人民共和国在科学领域的合作。

对双方目前在科学技术方面合作状况的分析表明,该领域有着广阔的交流空间。

目前乌中科学技术合作关系正在飞速发展并呈现出不断加强的趋势,双方之间合作的方向和项目伴随着质的飞跃,也展现出更多新的方式。

在当前诸多有着迫切需求的科学技术领域中,乌克兰和中国学者的共同努力能够促进双方取得显著成果,并有利于破解难题和挑战。

同时我们认识到,未来我们所期待的成就离不开双方在高科技和创新方面更深入的合作。

乌克兰学者们像他们的中国同事一样,时刻准备着继续努力工作,为祖国的繁荣、安全和发展做出一份贡献。

祝贺《乌克兰—中国》读者与我们在科学道路上共同走过的25周年,并祝愿《乌克兰—中国》能继续取得辉煌的成就和实现更有意义的创新。

乌克兰科学院院长

鲍里斯·巴顿院士